جمالی نژاد: تعامل بین شهری باعث اقتدار کشور می‌شود

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: شایسته است تعامل بین شهری از شهرهای کشور خودمان آغاز شود و چه زیبا که شب فرهنگی اصفهان با هدف این تعامل از تبریز آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، مهدی جمالی‌نژاد عصر امروز (پنج‌شنبه) در مراسم افتتاحیه شب فرهنگی اصفهان در تبریز با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم قوی شدن کشور اظهار کرد: ارتقا و قوی شدن در هر کشوری با اقتدار آن کشور تحقق پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه این اقتدار لزوماً در حوزه‌های نظامی و انتظامی نیست، افزود: قدرت یک کشور می‌تواند خدادادی باشد، مانند برخی کشورها که به نفت، گاز و آب‌های آزاد دسترسی دارند و یا قدرتی اکتسابی باشد اما این دو عامل نمی‌تواند به تنهایی برای یک کشور ایجاد اقتدار کند.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به اینکه قوی شدن بر اساس گفتمانی واحد باعث همگرایی و هم‌افزایی می‌شود، تصریح کرد: هر کشوری برای آنکه اقتدار کامل را داشته باشد، به قدرت سومی نیاز دارد که قدرت گفتمان است؛ استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی قدرت گفت‌وگو را برای انقلاب پدید آورده است که اگر به آن پایبند باشیم نه تنها در حوزه نظامی بلکه در حوزه‌های مختلف می‌توانیم مقتدر و قدرتمند باشیم.

وی با تاکید بر لزوم وجود گفتمان و تعامل میان شهرها، ادامه داد: شایسته است تعامل بین شهری از شهرهای کشور خودمان آغاز شود و چه زیبا که شب فرهنگی اصفهان با هدف این تعامل از تبریز آغاز شد زیرا بسیاری از صاحب‌نظران ساکن در اصفهان در سال‌های پیش از اهالی آذربایجان بوده‌اند.

جمالی‌نژاد با ابراز امیدواری از برگزاری شب فرهنگی تبریز در اصفهان نیز در کمترین فاصله زمانی خاطرنشان کرد: شهرها باید تجارب، خلاقیت و نوآوری‌های خود را به یکدیگر منتقل کرده و نباید بگذارند دیوارها میان شهرهای کشور بلندتر شود.

وی اضافه کرد: اگر بسیاری از شهرها و روستاها اکنون خالی از سکنه شده‌اند به دلیل آن است که توجهی به پیشینه و ظرفیت آن‌ها نشده بنابراین اگر به دنبال شهرهایی پویا هستیم باید به ظرفیت‌های شهرهای خود توجه کنیم زیرا شهرها مانند موجود زنده هستند که اگر بدون توجه رها شوند، می‌میرند.

کد خبر 410338

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.