تخریب دولت به صلاح مردم و نظام نیست

رییس دفتر رییس جمهوری با اظهار این که برخی دیواری کوتاه‌تر از دیوار دولت نیافته‌اند و همواره دولت را تخریب می کنند، گفت : تخریب دولت اقدامی اخلاقی و به نفع مردم و نظام نیست و نباید مردم را ناامید کرد.

به گزارش ایمنا، محمود واعظی در جلسه شورای اداری مازندران با بیان اینکه شاهد برخی بی انصافی‌ها در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی علیه دولت هستیم، اظهار کرد: با توجه به شرایط سخت امروز در داخل و خارج کشور برخی به بهانه انتخابات مجلس خودشان را در قالب فرد شخصیت و جناح سیاسی برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ معرفی می‌کنند و در واقع انتخابات مجلس را سکوی انتخابات ریاست جمهوری می‌بینند.

وی گفت: برخی از این افراد برای حفظ منافع و گرفتن قدرت سیاسی همه را فدا می کنند و این یک تهدید جدی برای آینده نظام است.

رییس دفتر رییس جمهور افزود: به کسانی که در دولت و بیرون از دولت هستند تاکید می کنم که امیدوار کردن مردم کلید اداره کشور است تا مشکلات داخلی و خارجی کشور رفع شود. اگر مردم نا امید باشند، هر چه تواتمند و دارای ابزار باشیم، نمی‌توانیم کارآمد باشیم.

عملکرد دولت دیده نمی‌شود

واعظی با بیان اینکه عملکرد دولت به‌درستی دیده نمی‌شود، گفت: مشاهدات عینی و گزارش‌های مختلف نشان می‌دهد که با وجود تحریم حداکثری و فشار های مختلف اقتصادی طرح‌های بزرگی در حال انجام است و نمونه آن افتتاح طرح های بزرگ اقتصادی در دهه فجر است، اما دولت رسانه‌ای به آن معنا ندارد که مرتب مردم را در جریان این دستاوردها قرار دهد.

وی افزود: باید حتماً اقداماتی که در سراسر کشور توسط دولت و یا بخش خصوصی با بستر سازی و حمایت مادی، معنوی و حقوقی سه قوه انجام می‌شود، برای مردم بازگو شود.

رییس دفتر رییس جمهور با بیان اینکه دولت تدبیر و امید دوازدهم همان دولت یازدهم است، خاطرنشان کرد: سیاست‌ها همان است و حتی ضعف‌های دولت قبلی را در این دولت شناسایی کردیم و درصدد رفع آن هستیم و رئیس جمهور نیز دستور ارزیابی دقیقی از وزرای دولت یازدهم داده بود و جا به جایی‌ها را انجام دادیم و ماموریت تغییر کرده است و این بدان معنا است که دولت تدبیر و امید همواره در صدد تحقق اهداف و وعده‌هایش بوده است.

واعظی افزود: در دولت یازدهم تجهیز کارگاه شد، مقررات جدیدی وضع شده بود و از سوی دیگر مشکلات خارجی را به عنوان تحریم در قالب برجام رفع کردیم، اما بدانید ما میراث دولت قبلی را داشتیم و همه تحریم ها و قطعنامه های سازمان ملل و شورای حکام مربوط به دولت نهم و دهم بوده است.

وی نتیجه تلاش دولت یازدهم را ایجاد انسجام داخلی و همکاری، بها دادن به بخش خصوصی، تمرکز بر معیشت مردم دانست و گفت: تورم بالای کشور را در دولت یازدهم کاهش دادیم و سه سال تورم تک رقمی را تجربه کردیم و در واقع هدف‌گذاری‌های دولت تدبیر و امید را محقق کردیم و امروز هم دولت دوازدهم همان دولت است، منتهی اتفاقی که افتاده است اینکه یک دولت دیوانه در آمریکا روی کار آمده و نمی توان روی حرف های آن حساب کرد چرا که پایبند به مقررات بین‌المللی نیست و مشکلاتی با بیشتر کشورهای جهان حتی با چین، مکزیک و اروپایی‌ها دارد.

رییس دفتر رییس جمهور با تاکید بر اینکه دولت ترامپ در آمریکا تنها برای ایران مساله نیست بلکه یک مشکل جهانی است، افزود: رژیم صهیونیستی همواره دشمن جدی برجام بوده است و هزینه‌ای که ملت، نظام و دولت می پردازد برای استقلال می پردازد تا آمریکا امیال خودش را به ایران دیکته نکند.

واعظی با بیان اینکه جنگ اقتصادی تلفات، مشکلات و ایستادگی دارد و بر این اساس تلاش می شود آنچه مربوط به داخل کشور است راهی جزء مقاومت نباشد، گفت: تحریم نمی‌تواند انسجام داخلی را برهم بزند. اگر شرایط امروز کشور را خوب باور کنیم و با مردم در میان بگذاریم، پاسخ تحریم ها بهتر از گذشته داده می شود.

وی افزود: ما در منطقه‌ای زندگی می کنیم که شرایط پیرامونی ما حساس است، حجم روابط اقتصادی ایران با عراق تا ۱۲ میلیارد دلار رسیده بود و به بازار مهم کالاهای اساسی ما تبدیل شده بود، اما اکنون تمام تلاش آمریکا، عربستان و امارات این است که نفوذ کالاهای ایرانی را به عراق کاهش بدهند.

رییس دفتر رییس جمهور افزود: آمریکا از اینکه دو کشور بزرگ شیعه ایران عراق رابطه داشته باشند، هراس دارد، اما بدانید باید در مقابل فشار، قدرت خود را حفظ کرده و می کنیم و اینکه دشمنی ها افزایش بیابد طبیعی است.

واعظی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران از حق خودش کوتاه نخواهد آمد، گفت: پنج گام مهم را در برجام برداشته ایم یعنی امروز محدودیتی برای غنی سازی اورانیوم و افزایش سانتریفیوژها نداریم، آب سنگین اراک را داریم و این یعنی اکنون توزان در برجام با این پنج گام به وجود آمده است.

وی افزود: امروز شرایط را متوزان کرده‌ایم البته ما به دنبال بر هم زدن برجام نیسستم و اروپا هم دنبال آن نیست، اما اکنون توازن در برجام به وجود آمد است، پس در این شرایط باید خیلی مراقبت کنیم و با تخریب دولت، به ملت آدرس غلط ندهیم.

رییس دفتر رییس جمهور ادامه داد: نکته اول و مهم نظام و دولت در این شرایط حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات است و همان طوری که مردم در بدرقه پیکر پاک شهید سردار سلیمانی نشان دادند در این دو عرصه نیز باید پای کار بیایند.

واعظی با بیان اینکه اگرچه گلایه ها و کمبودها وجود دارد، اما برای حفظ کلیت نظام جمهوری ست باید مقابل دشمن بایستیم، گفت: حضور مردم در انتخابات در دوم اسفند امسال یک عرصه سیاسی بسیار مهم است که باعث اقتدار نظام می شود و همه باید مردم را تشویق کنیم و نقش دولت اجرای صحیح انتخابات است و باید سالم برگزار کنیم و به نفع هیچ گروهی حرکت نکنیم.

منبع: ایرنا

کد خبر 409351

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.