۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۵
اصلاح طلبان لیست نمی دهند

شورای عالی سیاست­گذاری جبهه اصلاح‌طلبان ایران اسلامی درباره یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش ایمنا، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

ملت شریف ایران

ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و چهل و یکمین سالگرد استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را تبریک عرض می‌کنیم.

یاد شهدای گرانقدر را گرامی داشته و در مقابل خانواده‌های این عزیزان و جامعه ایثارگران سر تعظیم فرود می‌آوریم.

اکنون که در آستانه برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرار داریم ضمن دعوت از عموم مردم عزیز جهت شرکت پر شور در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن نکات زیر را به استحضار می‌رسانیم:

به همه آحاد ملت به ویژه اصلاح طلبان ایران اسلامی توصیه می‌کنیم با مشارکت جدی و مؤثر در انتخابات دوم اسفند به مانند گذشته نسبت به استیفاء حق و وظیفه خود در شکل گیری مجدد مجلس شورای اسلامی و ناامید کردن بد خواهان از هیچ کوششی دریغ ننمایند.

باور ما صندوق رأی علی‌رغم کاستی‌های فرارو، تنها راه اصلاح امور کشور و تأمین کننده استقلال، توسعه همه جانبه و رفع تهدیدات گوناگون علیه کشور و منافع و امنیت ملی است.

شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان ایران اسلامی به نمایندگی احزاب و سایر ظرفیت‌های این جریان ریشه دار انقلاب، از مدت‌ها قبل با صرف صدها ساعت نفر وقت کارشناسی، تشکیل ۳۳ نشست عمومی، تشکیل کارگروه‌ها و تعیین راهبردها، سیاست‌ها، شاخص‌ها و فعال کردن ستاد مرکزی انتخابات، از همه توان و توشه خویش برای نقش آفرینی مؤثر و کارآمد در این عرصه استفاده می‌کند.

بر اساس نتایج کنونی برآمده از فرایند بررسی و رسیدگی به صلاحیت نامزدهای اصلاح طلب حوزه‌های انتخابیه از سوی هیأت‌های اجرایی، نظارت و شورای محترم نگهبان، متأسفانه عمده دبیران کل احزاب و چهره‌های نام آور ما در اکثر حوزه‌های انتخابیه به گونه‌ای رد صلاحیت شده‌اند که امکان حضور کاندیداهای این جبهه به صورت کامل در سطح ۲۰۸ حوزه انتخابیه سراسر کشور فراهم نیست و امکان رقابت عادلانه برای جریان ریشه‌دار اصلاح طلب میسر نمی‌باشد.

در حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلام شهر، شمیرانات و پردیس، عمده‌ی ظرفیت و فرصت حضور احزاب و شخصیت‌های نام آشنا از این جبهه گرفته شده است. با این شرایط هرگونه تصمیم احزاب عضو که امکان رقابت حداقلی در این حوزه برای آنان باقیمانده است مورد احترام بوده و حق قانونی آنهاست تا با نام و عنوان خود از کاندیدای مورد نظر خود حمایت نمایند.

در اجرای راهبرد مصوب مبنی بر معرفی نامزدهای واجد معیارهای مصوب شورای عالی در سایر نقاط کشور، از شوراهای اصلاح طلبان استان‌ها تقاضای می‌کنیم متناسب با واقعیات صحنه‌های رقابت، راسا و به صورت اقتضایی نسبت به معرفی نامزدها و کمک به حضور پررنگ مردم در رویداد مهم انتخاباتی پیش رو نهایت سعی و تلاش خود را مبذول دارند.

بدیهی است نامزدهای معرفی شده توسط شوراهای استانی مورد حمایت شورای عالی خواهند بود.

منبع: کانال شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان ایران اسلامی

کد خبر 409047

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.