جزئیات رزروی شدن طرح ترافیک در تهران اعلام شد

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهران گفت: رزروی شدن طرح ترافیک به صورتی بوده که شهروندان می‌توانند از چهارشنبه هر هفته برای هفته بعد طرح ترافیک رزرو کنند و تا ساعت شش صبح هر روز امکان حذف و کنسلی آن وجود دارد.

به گزارش ایمنا، عمار سعیدیان‌فر درباره رزروی شدن طرح ترافیک در تهران، اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم جهت اجرایی کردن طرح ترافیک سال ۹۹ در حال انجام است و اقداماتی در این زمینه خواهیم داشت.

وی افزود: رزروی شدن طرح ترافیک به صورتی بوده که شهروندان می‌توانند از چهارشنبه هر هفته برای هفته بعد طرح ترافیک رزرو کنند و تا ساعت ۶ صبح هر روز امکان حذف و کنسلی آن وجود دارد.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: اگر شهروندان به هر علتی طرح ترافیک خود را رزرو نکنند و وارد طرح شوند تا ساعت ۲۴ همان روز فرصت دارند رزرو لازم را انجام دهند البته به شرطی که سقف رزروها در آن روز پر نشده باشد؛ همچنین باید توجه داشت اگر به سقف رزرو در روز رسیده باشیم بیشترین رقم ورود به محدوده طرح ترافیک از شهروندانی که ورود به طرح ترافیک (بدون رزرو) انجام داده باشند اخذ می‌شود. پس بهترین شرایط، رزرو قبلی طرح ترافیک قبل از ورود به طرح ترافیک خواهد بود.

سعیدیان‌فر ادامه داد: رزروی شدن طرح ترافیک قبلا به صورت عملیاتی و پایلوت در سال ۹۷ و ۹۸ انجام شده است و موضوع رزرو در سال ۹۹ سیاست جدیدی نیست.

وی خاطرنشان کرد: طبق مصوبه شورای شهر و شورای ترافیک شهر تهران امکان رزرو ۴۰ هزار طرح ترافیک به صورت روزانه برای سال ۹۹ وجود خواهد داشت و شهروندان می‌توانند از طریق سامانه "تهران من" در این زمینه اقدام کنند همچنین اپلیکیشن تهران من تا پایان سال ۹۸ رونمایی و به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهران در مورد بیشترین و کمترین نرخ طرح ترافیک در پایتخت، اضافه کرد: در صورتی که شهروندان معاینه فنی برتر برای خودروهایشان داشته باشند کمترین مبلغ برابر با ۱۶ هزار و ۴۶۴ تومان از آنها بابت ورود به طرح ترافیک اخذ می‌شود و بیشترین میزان نرخ طرح ترافیک در صورتی که شهروندان فاقد معاینه فنی برتر باشند، ۵۴ هزار و ۴۰۰ تومان خواهد بود.

سعیدیان‌فر اضافه کرد: رانندگان دارای معاینه فنی برتر برای خودروها ۳۰ درصد تخفیف نسبت به رقم پایه طرح ترافیک خواهند داشت که این میزان تخفیف نسبت به سال ۹۸ حدود پنج درصد بیشتر شده و به عبارتی تعرفه تردد در طرح ترافیک برای دارندگان معاینه فنی برتر ۱۳.۵ درصد و برای کسانی که معاینه فنی عادی دارند ۲۱ درصد در سال ۹۹ نسبت به سال امسال افزایش یافته است.

منبع: فارس

کد خبر 408939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.