کمبودی برای گوشت مرغ در نوروز ۹۹ وجود ندارد

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در ایام نوروز سال ۹۹ در زمینه تولید گوشت مرغ کمبودی وجود ندارد و مازاد آن در ایام ماه مبارک رمضان استفاده خواهد شد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی مرتضی رضایی در حاشیه افتتاح مرغداری پرورش مرغ تخمگذار به مناسبت دهه فجر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر در تمام زمینه‌های تولید و تأمین محصولات دامی نظیر شیر، گوشت مرغ، تخم‌مرغ و گوشت قرمز شرایط کشور بسیار ایده‌آل است.

وی افزود: در طول یک سال گذشته تولید گوشت مرغ بیش از ۱۱ درصد افزایش داشته است، همچنین در سال گذشته ۹۰۰ هزار تن تخم‌مرغ تولید شد و امسال از مرز یک میلیون تن گذشته است و در تولید سایر محصولات نیز به همین صورت است.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به تغییرات ارزی ایجاد شده در سال گذشته گفت: با وجود همه تحریم‌ها، در زمینه تولید گوشت قرمز با موضوع انباشت دام مواجه هستیم. تصمیماتی در وزارت صمت و کارگروه تنظیم بازار اتخاذ شده است که اگر قیمت دام زنده گوساله پرواری کمتر از هر کیلوگرم ۲۷ هزار تومان باشد، شرکت پشتیبانی امور دام به صورت توافقی با دامداران وارد مذاکره و مازاد تولیدات خریداری شود تا از ضرر و زیان دامداران جلوگیری کنیم.

حدود یک میلیون تن محصولات لبنی تا پایان سال صادر می‌شود

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی پیش‌بینی کرد تا پایان امسال حدود یک میلیون تن محصولات لبنی صادر شود و این مهم نشان از توانمندی کشور در زمینه صنعت گاو شیری و تولید شیر دارد.

رضایی با بیان اینکه تولیدکنندگان باید همراهی و همکاری لازم را داشته باشند، گفت: رکن نخست تولیدات، تنظیم بازار و تأمین نیاز داخل است و به هر قیمتی صادرات انجام نمی‌شود، در صورتی که نیاز داخل تأمین شود، صادرات انجام خواهد شد و به این صورت نیست که صادرات باعث افزایش قیمت داخلی شود.

به گفته وی بیش از ۳۰ هزار تن تخم‌مرغ با هدف تنظیم بازار داخلی صادر شده و ملاک ارزآوری نیست، بلکه پشتیبانی از تولیدکنندگان است.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، با اشاره به افتتاح ۱۱۶ پروژه بخش کشاورزی با اشتغالزایی بالغ بر یک هزار نفر و با سرمایه‌گذاری ۹۰ میلیارد تومان به صورت همزمان در استان سمنان، گفت: ارزش افتتاح این پروژه‌ها علاوه بر نقش آن در تولیدات کشاورزی در حوزه اشتغال بسیار مهم است و کارآفرینان نقش بسیار اثرگذاری در توسعه کشور و تقویت حوزه اشتغال دارند.

کد خبر 408825

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.