۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶
صادقی: زینت المجالس نمی‌شویم

عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان با بیان این که ۹۰درصد اصلاح طلبان ردصلاحیت شده اند، گفت: ارائه لیست امید۲ از سوی اصلاح طلبان با درنظر گرفتن شاخص‌های غیرسیاسی از جمله شاخصه قومی و قبیله‌ای، شاخصه داشتن تخصص‌های مدیریتی و...، صحت ندارد و جعلی است.

به گزارش ایمنا، محمود صادقی، در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه مطرح شدن لیست امید ۲ از سوی اصلاح طلبان با در نظر گرفتن شاخصه‌های غیرسیاسی، در حوزه‌های انتخابیه‌ای که اصلاح‌طلبان رد صلاحیت شده‌اند، چقدر صحت دارد؟ اظهار داشت: اصلاح طلبان در قالب شورای سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان به طور متمرکز و هماهنگ شده عمل می‌کنند.

وی افزود: راهبردی که از ابتدا اعلام هم شد و روی آن تأکید شد، این بود که اگر ما در یک حوزه انتخابیه، کاندیدای واجد صلاحیت و دارای هویت شناخته شده اصلاح طلبی داشته باشیم، آن را به عنوان کاندیدای اصلاح طلبان معرفی می‌کنیم و اگر هم کاندیدایی نداشته باشیم، لیست نمی‌دهیم؛ یعنی اصلاح‌طلبان در انتخابات شرکت می‌کنند اما بدون معرفی کاندیدا؛ چون کاندیدای اصلاح‌طلب در آن حوزه‌های انتخابیه وجود ندارد.

عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان کشور ادامه داد: راهبرد شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان همین موضوعی که ذکر شد، بوده و تا کنون هم این راهبرد تغییری نکرده است؛ در بیانیه شورای عالی اصلاح طلبان هم با شفافیت و صراحت اعلام شد که ما اصلاح‌طلبان نمی‌خواهیم زینت المجالس باشیم؛ یعنی اصلاح طلبان نمی‌خواهند حضوری زینتی در مجلس آینده داشته باشند و به هر حال این راهبرد وجود دارد.

صادقی تصریح کرد: ۹۰ درصد کاندیداهای اصلاح طلبان در سراسر کشور رد صلاحیت شدند، بنابراین نمی‌توان انتظار داشت در حوزه‌های انتخابیه‌ای که کاندیدا نداریم، لیست انتخاباتی بدهیم.

وی ادامه داد: البته برخی احزاب در درون شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان هم هستند که تعداد بیشتری از افرادشان از این مرحله عبور کردند و صلاحیت شأن تأیید شد، بنابراین یک نظر مطرح شد که اگر احزابی فکر می‌کنند کاندیدای بیشتری را می‌توانند معرفی کنند، آنها مجاز باشند خودشان در قالب حزبی خودشان عمل کنند اما شورای عالی اصلاح طلبان به صورت کلی، راهبرد عدم ارائه لیست را داشته و تا الان هم هیچ گونه تغییری در این راهبرد به وجود نیامده است.

عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان کشور در خصوص انتشار گزارشی در یکی از روزنامه‌های کشور مبنی بر ارائه لیست امید ۲ از سوی اصلاح طلبان با در نظر گرفتن شاخصه‌های غیرسیاسی از جمله شاخصه قومی و قبیله‌ای، شاخصه داشتن تخصص‌های مدیریتی و…، در حوزه‌های انتخابیه‌ای که اصلاح طلبان رد صلاحیت شده‌اند و کاندیدای شاخص اصلاح طلب ندارند، چقدر صحت دارد؟ گفت: لیست امید ۲ صحت ندارد و جعلی است.

منبع: ایلنا

کد خبر 408820

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.