سیاری: پیام انقلاب اسلامی ایران صلح و دوستی است

رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع وابستگان نظامی کشورهای خارجی مستقر در ایران گفت: پیام انقلاب اسلامی ایران صلح، دوستی و ارزش های والای انسانی است.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در دومین روز از ایام الله دهه مبارک فجر، وابستگان نظامی کشورهای خارجی میهمان ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم جشنی بودند که از سوی ستاد ارتش برگزار شد.

در این مراسم که با حضور جمعی از فرماندهان و مسئولان عالی رتبه ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد؛ امیر دریادار سیاری طی سخنانی با بیان اینکه پیام انقلاب اسلامی ایران صلح، دوستی و ارزش‌های والای انسانی است، گفت: ارتش و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران حافظ و نگهبان انقلابی هستند که به دلیل ماهیت معنوی و انسان محورانه، باعث ایجاد تأثیرها و بازتاب‌های متفاوتی در منطقه و نظام بین‌المللی شد زیرا از یک طرف اسلام سیاسی را در اوج مدرنیته شدن باز تعریف نمود و از طرف دیگر عناصر فکری جدیدی مانند آزادی و استقلال، مردم سالاری، استکبار ستیزی را که بخشی از گفتمان انقلاب اسلامی بود، وارد گفتمان سیاسی جهان نمود.

وی افزود: این انقلاب و نیروهای مسلح آن با وجود تمام دشمنی‌ها و ناامنی‌ها که به واسطه دخالت قدرت‌های استکباری در این منطقه به وجود آمده است، در سطح امنیتی نیز این ایده را مطرح نمود که راه امنیت در منطقه، عدم دخالت قدرت‌های فرا منطقه‌ای و غیر قابل اعتماد بودن آنها برای کشورهای منطقه است.

معاون هماهنگ کننده ارتش ادامه داد: ارتش جمهوری اسلامی ایران در این سال‌ها توانسته بدون وابستگی به سایر کشورها با به‌کارگیری تجهیزات پیشرفته داخلی و ارتقای سطح آموزش با بهره مندی از دانشگاه‌های نیروهای نظامی چهارگانه، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه فارابی و دانشکده فرماندهی و ستاد آمادگی رزمی خود را در بالاترین سطح حفظ نماید.

سیاری همچنین با بیان اینکه حضور قدرت‌های فرا منطقه‌ای را می‌توان در تنش‌ها و درگیری‌های این منطقه مشاهده کرد، افزود: این قدرت‌ها با خلق گروه‌های تروریستی خطرناک همچون داعش، میلیتاریزه نمودن منطقه و اجرای سناریوهای مختلف، منطقه را با چالش‌های امنیتی زیادی مواجه نموده است.

وی تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان بازوان قدرتمند این ملت، راه پیشرفت، آبادانی و استقلال ایران اسلامی را با وجود همه دشمنی‌ها و تحریم‌های ظالمانه ادامه خواهد داد همچنان که همراه با پیشرفت‌های مختلف این کشور در عرصه‌های مختلف علمی نظیر نانو تکنولوژی، هوا فضا، انرژی صلح آمیز هسته‌ای؛ رشد قابل ملاحظه‌ای در حوزه‌های مختلف دفاعی و صنایع مرتبط را شاهد هستیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران با بیش از ۱۷ هزار شهید حملات تروریستی، بزرگترین قربانی تروریسم است به همین دلیل جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح آن، پرچمدار مبارزه با تروریسم هستند. در هفته‌های گذشته نیز شاهد بودیم کسانی که با استفاده از غول‌های رسانه‌ای، خود را طرفدار ملت ایران اعلام می‌کنند؛ سرشناس‌ترین و مقتدرترین فرمانده مبارزه با تروریسم، سردار سپهبد سلیمانی را به شهادت رساندند، اقدامی که مجدداً بر تروریست بودن این مدعیان دروغین حقوق بشر صحه گذاشت.

سیاری در ادامه خطاب به وابستگان نظامی کشورهای خارجی گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران همراه با سایر بخش‌های اقتصادی کشور بیش از ۴۰ سال است در برابر تحریم ظالمانه ایستادگی کرده و با داشتن تجربه گران‌مایه هشت سال جنگ تحمیلی با رژیم بعث عراق برخوردار از حمایت بیش از ۴۳ کشور دنیا توانسته است با تکیه بر قدرت و توانمندی‌های داخلی در مقابل زیاده خواهی قدرت‌های استکباری ایستادگی نماید و با اقتدار و آمادگی کامل حفظ امنیت منطقه را نیز بر عهده دارد و هر اقدام دشمن را با قدرت پاسخ می‌دهد همچنان که شما شاهد فر ریختن هیمنه پوشالی آمریکا در پایگاه عین الاسد بودید.

وی افزود: شما متخصصین نظامی بهتر می‌دانید توان و اقتدار یک ارتش وقتی مضاعف می‌شود که متکی بر اصول ارزشی و آموزشی هدفمند بومی و صنایع دفاعی بومی باشد که ارتش جمهوری اسلامی ایران نه تنها از این مزیت برخوردار است بلکه اصول جنگ‌های نوپدید و نامتعارف را در یک نبرد ناهمتراز برای دفاع در برابر هر دشمنی طراحی و آماده نموده است.

معاون هماهنگ کننده ارتش خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط و توسعه همکاری‌های دفاعی با ارتش کشورهای دوست آمادگی دارند و برای ایجاد صلح، ثبات و امنیت در منطقه و جهان کمافی السابق تلاش خواهد نمود.

کد خبر 408743

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.