ایده‌های خلاقانه شهر هوشمند میزبان نوآوران ایرانی

رویداد هکتون شهرهای هوشمند و پایدار به شما کمک می‌کند تا ایده‌هایتان در ایجاد و توسعه شهرهای پایدار هوشمند در سراسر جهان مؤثر باشد.

به گزارش ایمنا و به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رویداد هکتون شهرهای هوشمند و پایدار که با هدف شناسایی و حمایت از راه‌حل‌های نوآورانه درباره چالش‌های جهانی شهرها برگزار می‌شود، میزبان نوآوران ایرانی خواهد بود؛ خلاقان و نوآورانی که در صورت داشتن ایده‌های نو با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به ژنو می‌روند.

بر اساس آمارهای جهانی، امروز ۵۵ درصد از جمعیت جهان، در شهرها زندگی می‌کنند و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۵۰ این تعداد به ۶۶ درصد برسد؛ شهرهای جهانی که با اشغال ۳ درصد از کل زمین، ۶۰ تا ۸۰ درصد از انرژی‌های موجود در زمین را مصرف می‌کنند. این افزایش جمعیت شهری، پیچیدگی‌های بافت اجتماعی در شهرها را تشدید می‌کندY در این صورت توجه به مساله پایداری بیش از پیش مورد توجه قرار خواهد گرفت. در حال حاضر، اکوسیستم شهری با مواردی مانند افزایش شهرنشینی، آلودگی، ازدحام جمعیت، تغییرات آب و هوایی، زیرساخت‌های منسوخ شده و غیره دچار آشفتگی شده است.

برنامه هکتون شهرهای هوشمند پایدار، بخشی از تلاش مشترک برای سازماندهی یک هکتون سالانه در جامعه اطلاعاتی جهانی است که امسال با هدف شناسایی و پشتیبانی از راه‌حل‌های نوآورانه برای مقابله با چالش‌های شهری در سطح جهان در حال برگزاری است. با توجه به مشارکت کشورهای مختلف در این رویداد نوآورانه و نقشی که این رویداد در کاهش مخاطرات شهری دارد، ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان فناوری اطلاعات ایران، اقدام به حمایت از حضور خلاقان و ایده‌مندان این حوزه به رویداد هکتون شهرهای هوشمند پایدار کرده‌اند.

این رویداد ۱۷ و ۱۸ فروردین ماه امسال در شهر ژنو سوئیس برگزار می‌شود.

کد خبر 408570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.