لاریجانی:‌ راهبرد منطقه‌ای ایران و روسیه مدل موفقی است

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه، راهبرد مشترک ایران و روسیه در منطقه را مدلی موفق دانست.

به گزارش ایمنا و به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی بعدازظهر امروز _دوشنبه ۷ بهمن_ در دیدار «ویچسلاو والودین» رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه، با ابراز خرسندی از حضور هیئت پارلمانی روسی در ایران بر ضرورت گسترش روابط پارلمانی دو کشور تاکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به همکاری موفق ایران و روسیه در مقابله با تروریسم منطقه‌ای ابراز امیدواری کرد همکاری پارلمانی دو کشور گسترش یابد.

لاریجانی افزود: دو کشور ایران و روسیه برای تقویت روابط راهبردی عزم جدی دارند.

وی با اشاره به راهبرد مشترک ایران و روسیه در منطقه، آن را مدلی موفق برای امنیت پایدار توصیف و ابراز امیدواری کرد چنین همکاری‌هایی تداوم داشته باشد.

ویچسلاو والودین، رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه در این دیدار با تسلیت شهادت سردار سلیمانی به ملت ایران، این حادثه تروریستی را فاجعه‌ای بزرگ خواند و اظهار کرد: ایران و روسیه بر ضرورت حمایت از صلح و تعهد به توافقات بین‌المللی تاکید دارند ولی برخی کشورها بدون توجه به اصل «عدم دخالت در امور کشورهای مستقل» و بر خلاف همه توافقات بین‌المللی رفتار می‌کنند.

وی ادامه داد: سیاست یک بام و دو هوایی که در جهان به وجود آمده و این که یک کشور در راستای منافع خود به دنبال کنترل جهان باشد، به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

ویچسلاو والودین گفت: توسعه روابط پارلمانی در راستای منافع دو ملت و دو کشور ایران و روسیه برای ما اهمیت دارد و باید برای فائق آمدن بر چالش های موجود در منطقه تلاش کرد.

کد خبر 407836

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.