اسکان ۲ هزار نفر در گرمخانه‌های تهران

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه فوت افراد کارتن خواب به دلیل برودت هوا و بارش برف نداشته‌ایم، گفت: حدود دو هزار نفر در گرمخانه‌های پایتخت اسکان یافته‌اند.

به گزارش ایمنا، سیدمالک حسینی سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به تمهیدات این سازمان برای افراد کارتن خواب و آسیب دیده اظهار کرد: طی دو روز گذشته میانگین ظرفیت گرمخانه‌ها بیشتر شده و گشت‌های سیار نیز فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه گرمخانه‌های تهران ۲۴ ساعته دایر است، گفت: پنج گشت سیار طی چند روز گذشته تاکنون همزمان با برودت هوا آماده باش کامل داشته و اقدامات لازم را انجام داده‌اند. 

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه حدود دو هزار نفر در گرمخانه‌های پایتخت اسکان دارند، گفت:‌ آمار دقیقی از کارتن خواب‌های تهران نداریم و تهیه این آمار جزو برنامه‌ها قرار دارد.

حسینی خاطرنشان کرد: خوشبختانه فوت هیچ یک از افراد کارتن خواب را به دلیل سرما نداشته‌ایم، اما از تمامی شهروندان درخواست داریم که در صورت مشاهده افراد کارتن خواب و بی‌خانمان از طریق تماس با شماره ۱۳۷ به ما اطلاع دهند. چرا که این مسئله سبب اقدام به موقع شهرداری و کمک به افراد بی‌خانمان می‌شود که در مسیرهای فرعی یا کوچه پس کوچه‌ها قرار دارند.

منبع: فارس

کد خبر 406470

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.