جذب ۵۰۰ نفر دانشجوی نخبه و برتر در طرح سرباز تاپ

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت گفت: ۵۰۰ نفر از دانشجویان برتر و نخبه را تحت عنوان سرباز تاپ در طرح تاپ جذب واحدهای تولیدی و صنعتی و معدنی می کنیم.

به گزارش ایمنا به نقل از شبکه اطلاع‌رسانی تولید و تجارت ایران، برات قبادیان در گردهمایی روسای سازمان‌های صمت استان‌ها که با حضور وزیر صمت برگزار شد، اظهار کرد: معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت علاوه بر فعالیت های روتین خود، دو طرح اساسی با ۳۴ پروژه دارد که طرح توانمندسازی تولید و اشتغال پایدار( تاپ) و طرح بومی سازی فناوری های با بیشترین ارزبری این دو طرح هستند.

وی انقلاب چهارم صنعتی را موضوع جدیدی دانست و گفت: مشکلات فرآروی حوزه صنعت، معدن و تجارت را از طریق ارتباط با دانشگاه ها و مراکز علمی و شرکتهای دانش بنیان باید حل کرد.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت با اعلام اینکه سامانه تاپ سال گذشته رونمایی شد، افزود: عملکرد سامانه تاپ در استان‌ها را داریم، هدف گذاری از بنگاه‌های فعال انجام داده ایم و درصدی از بنگاه های فعال را مشخص کرده ایم.

قبادیان در خصوص ارکان طرح تاپ نیز تشریح کرد: واحدهای صنعتی و معدنی به عنوان واحدهای تقاضا محور ثبت نام کرده اند که می خواهیم رفع نیازهای فناورانه و تخصصی آنها را با حداقل هزینه انجام دهیم.

وی گفت: در طرف عرضه نیز اساتید دانشگاه‌ها، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا است.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت اضافه کرد: هدف گذاری شده که حداکثر ۱۰ درصد از طرح را به صورت پایلوت در سال ۹۸ اجرا کنیم و ۱۰ استان اول از جمله اصفهان، فارس، آذربایجان غربی و شرقی، خوزستان، سمنان، هرمزگان بنگاه های خود را ثبت نام کردند.

کد خبر 406296

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.