محصولات کشاورزی در بورس، بالاترین رکورد فروش را از آن خود کرد

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: این سازمان در دو سال گذشته با خرید توافقی و حمایتی محصولات کشاورزی رکورد فروش و ترنور در بورس کالا را از آن خود کرد.

به گزارش ایمنا، حسین شیرزاد امروز _دوشنبه ۲۳ دی‌ماه_ در گردهمایی ملی مدیران ستادی و استانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران که با حضور جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاونین و سرپرست وزارت جهاد کشاورزی و مدیران عامل اتحادیه‌های تعاونی تولید و سهامی زراعی استان‌ها در محل سازمان مرکز تعاون روستایی ایران برگزار شد، اظهار کرد: شبکه تعاون روستایی کشور بخش عمده محصولات کشاورزی از جمله شیرخشک، خرما، زعفران، گوجه فرنگی و رب گوجه فرنگی را به صورت حمایتی و توافقی از کشاورزان خریداری کرده است.

وی با بیان اینکه بخش عمده این محصولات در بورس کالا عرضه و حتی صادر شده است، تصریح کرد: اکنون به دنبال صادرات محصولات کشاورزی هستیم.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ادامه داد: اقدامات سازمان تعاون روستایی منجر به کنترل سونامی قیمت گوجه فرنگی و جلوگیری از افت بیش از حد قیمت زعفران شد که این مهم در بهبود شرایط اقتصادی کشاورزان تاثیر داشته است.

شیرزاد گفت: اکنون تدارک ورود هشت محصول کشاورزی دیگر به بورس کالا را داریم که به زودی انجام می‌شود.

منبع: ایرنا

کد خبر 405626

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.