خون‌بهای شهید سلیمانی، اخراج آمریکایی‌ها از منطقه است

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با تاکید براینکه اقدام موشکی سپاه علیه پایگاه متجاوزان آمریکایی فصل جدیدی در تحولات منطقه رقم زد ، گفت: هرچند خون بهای حاج قاسم اخراج امریکایی ها از منطقه است، اما اقدام موشکی آغاز این فرایند بود.

به گزارش ایمنا و به نقل از سپاه‌نیوز در پی انجام عملیات موفقیت‌آمیز موشکی "شهید سلیمانی" علیه پایگاه متجاوزان  امریکایی عین الاسد ، سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در جمع اصحاب رسانه به تشریح فرآیند این عملیات مهم پرداخت.

امیرعلی حاجی زاده ترور حاج قاسم سلیمانی را از بزرگترین خطاهای راهبردی امریکا توصیف و اظهار کرد: به طور قطع این اقدام نابخردانه و ناشی از اوج استیصال و زبونی آمریکا برابر جریان مقاومت ، مبدا آغاز تحولات بسیار وسیع در منطقه و دنیا خواهد شد.

وی با بیان اینکه گرفتن انتقام خون سردار سلیمانی و دیگر شهدای جبهه مقاومت اقدامی بود که باید انجام می‌پذیرفت گفت: هرچند به فرموده مقام معظم رهبری انتقام خون این شهدا اخراج آمریکایی‌ها از منطقه خواهد بود، اما انجام عملیات موشکی نیروی هوافضای سپاه آغاز این فرایند بزرگ بود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: عملیات‌های موشکی علیه داعش و تروریست‌ها صرفاً عملیات های یک طرفه بود، اما دراین عملیات تقریباً از تهاجم دشمن اطمینان داشتیم و خود را برای انجام سناریوهای مختلفی از جمله جنگی در مقیاس وسیع و گسترده آماده کرده بودیم و به همین واسطه تمامی یگان‌های ما در بخش های مختلف آماده بودند تا وارد فازهای بعدی عملیات شویم.

حاجی زاده با بیان اینکه در ساعات اولیه پس از ترور سردار سلیمانی پایگاه‌هایی که در این اقدام تروریستی مشارکت داشتند را شناسایی کردیم، اظهار کرد: اولین گزینه ما برای انتقام پایگاه التاجی بود، اما در ادامه هدف به پایگاه راهبردی و مهم عین الاسد تغییر یافت.

وی افزود: عین‌الاسد بزرگترین پایگاه نظامی عراق به عنوان هدف حمله موشکی انتخاب شد و اهداف منتخب با تمرکز بر ضربه زدن به ماشین جنگی و مرکز کنترل و فرماندهی و یگان‌های پهپادی بالگردی و مجموعه امکانات خط پروازی آمریکا در این پایگاه بود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه در طراحی انجام شده یک موج به عنوان موج اول طراحی شد، اما در ادامه عملیات با توجه به نحوه اقدام دشمن ممکن بود این اقدام محدود به پایگاه‌های آمریکایی‌ها در عراق یا سایر پایگاه‌ها در منطقه شود، گفت: عین‌الاسد بزرگترین و دورترین پایگاه به خاک جمهوری اسلامی ایران بود و ما در این عملیات از موشک‌های فاتح ۳۱۳ تا موشک‌های قیام را برای انهدام اهداف از پیش تعیین شده استفاده کردیم .

حاجی‌زاده افزود: هرچند می‌توانستیم آسایشگاه و محل استقرار نیروها را هدف قرار دهیم، اما به دنبال کشتن افراد نبودیم بلکه در صدد ضربه زدن به ماشین جنگی و مرکز فرماندهی و کنترل آنها بودیم.

وی یادآور شد : آمریکایی‌ها پس از اقدام به ترور ناجوانمردانه سردارسلیمانی در آماده‌باش کامل و ۱۰۰ درصدی قرار داشتند و تا قبل از انجام عملیات ۱۲ فروند هواپیمای بدون سرنشین و تعدادی هواپیمای با سرنشین از پایگاه عین الاسد مراقبت می‌کردند، اما به رغم تمامی این آمادگی‌ها ، توانایی انجام هیچ واکنشی را نداشتند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه اضافه کرد: آمریکایی‌ها همواره در مباحث تبلیغاتی موضوع سپر موشکی و مقابله با پرتاب ها را مطرح می‌کردند، اما در واقعیت میدانی شاهد غافلگیری محض آن‌ها بودیم.

حاجی‌زاده با بیان اینکه بعد از عملیات موشکی سپاه علیه پایگاه متجاوزان امریکایی حداقل ۹ سورتی پرواز مجروح به اردن و سرزمین‌های اشغالی منتقل شد و تعدادی بالگرد شنوک مجروحان را به بیمارستان امریکا در بغداد منتقل کردند،اظهار کرد: بعد از جنگ جهانی دوم سابقه نداشته که تیری علیه امریکا شلیک شود و کشوری مسئولیت آن را بپذیرد و این اقدام موشکی که در واکنش به ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی و با اجماع جمعی در همه گروه ها و اقشار مردم به صورت دقیق و حساب شده انجام شد برگ جدیدی را در تاریخ تحولات منطقه رقم زد.

کد خبر 405055

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.