سلطانی‌فر: سالروز درگذشت تختی و خاکسپاری سردار سلیمانی تقارن زیبایی است

وزیر ورزش و جوانان گفت: تقدیر این بود که سالروز درگذشت جهان پهلوان تختی و مراسم خاکسپاری سپهبد سلیمانی به عنوان قهرمان و پهلوان تاریخ سیاسی معاصر ایران همزمان شود که تقارن زیبایی است.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان حضور باشکوه، حماسی و کم نظیر مردم در شهرهای مختلف ایران و عراق در مراسم تشییع پیکر مطهر سردار سپهبد سلیمانی را به عنوان یک انقلاب فرهنگی و ارزشی جدید و رفراندوم بزرگ برای تایید نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و جبهه مقاومت تعبیر کرد.

سلطانی فر در ابتدای جلسه ستاد عالی بازی های المپیک، پارالمپیک با تبریک و تسلیت شهادت مظلومانه و جانگداز سردار سپهبد قاسم سلیمانی به پیشگاه حضرت ولی عصر (عج)  رهبر معظم انقلاب، مسلمین، آزادگان و انقلابیون جهان، رزمندگان جبهه مقاومت، ملت بزرگ ایران و خانواده معزز این شهید والا مقام، حضور مردم در شهرهای مختلف عراق و ایران در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی را حماسه بزرگ و کم نظیر اعلام کرد.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: تقدیر این بود که سالروز درگذشت جهان پهلوان تختی و مراسم خاکسپاری شهید والا مقام سردار سپهبد سلیمانی به عنوان قهرمان و پهلوان تاریخ سیاسی معاصر ایران همزمان شود که تقارن زیبایی است.

وی حضور پرشکوه و حماسی مردم در مراسم تشییع پیکر مطهر سردار سپهبد سلیمانی را ستود و از این حماسه و حضور کم نظیر مردم به عنوان یک انقلاب فرهنگی و ارزشی جدید تعبیر کرد و اظهار کرد: مردم عاشقانه و با جدیت تمام و قاطعانه و با اختیار، حضور کم نظیری در مراسم تشییع داشتند که می توانم از آن به عنوان انقلاب فرهنگی و ارزشی تعبیر کنم و از طرفی رفراندوم بزرگ در تایید مجدد نظام مقدس جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت بود.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: خون این شهدا باعث یک وحدت و انسجام ملی بود و مردم هم  به دلیل عشقی که به بزرگی، شجاعت، اخلاق و عظمت سردار سلیمانی داشتند، حضور حماسی و کم نظیری را رقم زدند و یک فصل جدیدی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران و جبهه مقاومت رقم زدند تا جاییکه روند تحولات آینده کشور به گونه ای رقم خواهد خورد که معادلات سیاسی به سود جبهه مقاومت و به ضرر استکبار جهانی و صهیونیست بین الملل خواهد شد.

سلطانی فر خروج آمریکاییها از عراق را اولین ثمره برکت خون شهدای مقاومت دانست و تاکید کرد: رفراندوم بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی را به فال نیک می گیریم و امیدوارم این وحدت و انسجام ملی که به وجود آمده همچنان حفظ شود.

به گزارش ایمنا، در نشست امروز ستاد عالی، مسئولان فدراسیون دوومیدانی و پزشکی - ورزشی حضور دارند تا گزارشی از برنامه‌های خود برای بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ ارائه کنند.

کد خبر 404681

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.