افتتاح ۱۱ بیمارستان همزمان با ایام الله فجر در کشور

وزیر راه و شهرسازی گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر ۱۱ بیمارستان در سراسر کشور افتتاح خواهد شد.

به گزارش ایمنا، محمد اسلامی در بازدید از بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی حسین پور لنگرود، اظهار کرد: این بیمارستان با پبشرفت فیزیکی ۹۶ درصد با اعتباری بالغ بر بیش از ۷۵ میلیارد تومان در دست احداث است.

وی تصریح کرد: موتورخانه بیمارستان به عنوان مهم‌ترین قسمت این بیمارستان هفته آینده راه اندازی می شود و عملیات نهایی و تجهیز آن نیز به زودی انجام خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به احداث بیمارستان ۲۳۱ تختخوابی تالش گفت: این بیمارستان نیز با پبشرفت فیزیکی ۹۸ درصد با اعتباری بالغ بر بیش از ۹۵ میلیارد تومان به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

اسلامی از دریافت مجوز برای راه اندازی مرکز جراحی قلب باز در غرب استان خبر داد و افزود: طراحی و جانمایی این مرکز انجام شده است و براساس پیش بینی ها با سرمایه گذاری ۲۵ میلیارد تومان عملیات ساخت آن آغاز خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی بیمارستان با بیان اینکه بعد از بهره برداری از بیمارستان های تالش و لنگرود عملیات اتمام بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی پروفسور سمیعی در رشت در اولویت خواهد بود، یادآور شد: بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی پروفسور سمیعی هم اکنون ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

اسلامی خاطرنشان کرد: همزمان با ایام الله دهه فجر ۱۱ بیمارستان در سراسر کشور افتتاح خواهد شد.

خاطرنشان می‌شود، بیمارستان شهید حسین‌پور شلمانی در چهار طبقه از محل اعتبارات عمرانی ملی احداث می شود که پیش‌بینی شده در صورت تامین اعتبار و تهیه مصالح تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد. این بیمارستان مجهز به بخش‌های تخصصی، جراحی داخلی، زنان و زایمان، کودکان و نوزادان، اورژانس، درمانگاه، آزمایشگاه و فیزیوتراپی است که در زمینی به مساحت ۴۵ هزار مترمربع و زیربنای ۱۱ هزار متر مربع احداث شده است.

منبع: ایسنا

کد خبر 403948

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.