توسعه گردشگری پیرامون سد گلپایگان نیازمند اقدامات جدی است

رئیس شورای شهرستان گلپایگان گفت: در زمینه ایجاد توسعه گردشگری در محل سد گلپایگان فقط مانور داده شده و اقدام اساسی انجام نشده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا از گلپایگان، مسعود اسکندری امروز (پنجشنبه) در جلسه مشترک شوراهای شهرستان‌های گلپایگان، خوانسار و بویین میاندشت اظهار کرد: در زمینه ایجاد  صنعت گردشگری در محل سد کوچری و سد گلپایگان فقط مانور داده شده و اقدام اساسی انجام نشده است.

رئیس شورای شهرستان گلپایگان گفت: در هیچ کدام یک از شهرهای ایران دو سد وجود ندارد بنابراین از ظرفیت دو سد در زمینه ایجاد صنعت گردشگری به نحو احسن باید استفاده کرد.

اسکندری افزود: نخستین پدیده‌ که بیشترین تأثیر در توسعه صنعت گردشگری دارد آب و هوا است که خوشبختانه شهرستان‌های گلپایگان و خوانسار و بویین میاندشت به دلیل داشتن فصل‌های متنوع از این پدیده برخوردار هستند به طوری که بهار گلپایگان و تابستان خوانسار و زمستان بویین میاندشت ظرفیت پذیرش گردشگر را دارند ولیکن هنوز مطالبه مردم هنوز انجام نشده است.

وی گفت: در فلات مرکزی ایران شهرستان‌هایی به مانند گلپایگان، خوانسار و بویین میاندشت نیست که ظرفیت پذیرش توریستی برای سه فصل سال داشته باشد، در گلپایگان و خوانسار به دلیل وجود سد با بحران کم آبی مواجه نیستیم و این سه شهرستان بهترین آب و هوا را دارند.

رئیس شورای شهرستان گلپایگان گفت: با وجود این شرایط خاص آینده صنعت گردشگری سه شهرستان باید مشخص و ایجاد صنعت گردشگری فرهنگ سازی شود.

اسکندری گفت: آموزش، شناسایی اشخاص دارای تجربه در ایجاد صنعت گردشگری، تعیین یک نام گردشگری برای سه شهرستان، تشکیل کارگروه گردشگری، صدور جواز برای خانه‌های شخصی برای مکان استراحت گردشگران، برگزاری جشنواره گردشگری، شناسایی مکان‌های توریستی در سه شهرستان، مدیریت مرمت آثار تاریخی به سبک سنتی و استفاده از نوع مصالح و ارائه راهکار و پیشنهادات را عناوین توسعه صنعت گردشگری است.

تسهیلات گردشگری کافی نیست

همچنین در ادامه این جلسه مهدی سرلک با تأکید بر اهمیت دادن به ظرفیت گردشگری منطفه غرب استان، اظهار کرد: شهرستان‌های گلپایگان و خوانسار و بویین میاندشت نقطه اشتراک آن‌ها برای پذیرش گردشگری آب و هوای متنوع است و می‌طلبد مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

بخشدار مرکزی شهرستان گلپایگان با بیان اینکه تسهیلات ایجاد صنعت گردشگری کافی است، ادامه داد: سال ۹۰ سخن روی خدمات دهی برای اسکان گردشگران مطرح بود ولیکن امروز شاهد استقبال گردشگران به شهرستان هستیم که روند روبه رشد توسعه گردشگری شهرستان را نشان می‌دهد و باید در زمینه ارائه تسهیلات با سرمایه‌گذاران همکاری لازم انجام شود.

سرلک افزود: برای تحقق مطالبات گردشگران در بحث اسکان لازم است که تدبیر و تصمیمات اساسی گرفته شود.

کد خبر 403905

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.