توضیح معاون سیما به شایعه دستمزدهای نجومی

مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی به شایعه دستمزد های نجومی مجریان مانند مهران مدیری و رضا رشیدپور واکنش نشان داد.

به گزارش ایمنا،  مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی در حاشیه هم‌اندیشی مدیران و برنامه‌سازان شبکه نسیم و در جمع خبرنگاران درباره تفاوت دستمزد مجریان و برنامه سازان در شبکه‌های مختلف تلویزیون گفت: برای ما کیفیت و استقبال مخاطب اهمیت دارد و تعیین می‌کند که عوامل برنامه‌ها چه دریافتی‌هایی داشته باشند. اگر سوال این باشد که آیا دستمزدها در رابطه با مجریان بازیگر و تهیه کننده ها تعیین می‌شود باید گفت همه اینها دارای استاندارد و چارچوب است و طبیعتاً دارای یک رشد تدریجی است. به طور مثال فلان سریال یا مجری فلان عدد را می‌گیرد و باید توجه داشت این تفاوت‌ها دفعی نیست بلکه تدریجی است.

دستمزد بالای مهران مدیری و رضا رشیدپور برای برنامه‌های ویژه شب یلدا

معاون سیما همچنین در واکنش به شایعه دستمزد بالای مهران مدیری و رضا رشیدپور برای برنامه‌های ویژه شب یلدا ضمن تکذیب این شایعه تاکید کرد: هیچ پرداخت نامتعارفی برای این برنامه‌ها نداشته‌ایم. البته می‌دانید ما مثلاً در برنامه دورهمی با مهران مدیری طرف نبودیم و با تهیه کننده طرف قرار داد بودیم. ولی این برنامه نسبت به برنامه‌های قبلی هیچ تفاوت دریافتی ندارد.

دیگر نود نخواهیم داشت

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره زمزمه بازگشت فردوسی پور به سیما نیز عنوان کرد: خود شبکه سه اعلام کرد که قهر نبودند که آشتی باشد و هر زمان که تشخیص دهند می‌گویند که بیاید. ما اختیار تصمیم گیری درباره آمدن آقای فردوسی پور را به دلیل اینکه اختلاف نظرهایی درباره برنامه‌سازی داشتند به مدیر شبکه سه داده‌ایم. او همچنان در حال بررسی است و بحثی نبود که او دیگر نیاید. با این حال دیگر برنامه‌ای به نام نود نخواهد بود، اما در ساختارهای دیگر امکان بازگشت هست.

اختلاف دستمزدهای برخی از بازیگران و مجریان

وی در پاسخ به اختلاف دستمزدهای برخی از بازیگران و مجریان توضیح داد: برنامه‌ای که ظرفیت آن این است که با ۱۰ درصد مخاطب مواجه می‌شود به صورت طبیعی دریافتی عوامل آن با برنامه‌ای که ۷۰ درصد مخاطب دارد متفاوت است و این متغیرها جزو متغیرهای مورد توجه ماست.

واکنش به طعنه‌های سیاسی مهران مدیری

میرباقری در ادامه نیز درباره هویت برنامه دورهمی گفت: هر مجری برنامه را با هویت خودش اجرا می‌کند. دورهمی را نیز چه آقای مدیری چه دوست دیگری که برنامه را اجرا کند نمی‌توان انتظار داشت که بدون هویت اجرا کنند در آن صورت نه این برنامه دیگر برنامه مهران مدیری و نه دیگر دورهمی خواهد بود. مدیری با هویت خودشان کارش را انجام می‌دهد و این انتظار جدی از او وجود دارد که نسبت به مسائل اجتماعی بی تفاوت نباشد و حساسیت داشته باشند و اتفاقاً در برنامه به این مسائل بپردازند. در برنامه اخیر نیز او کار خود را انجام دادند و هیچ کسی احساس نکرد آقای مدیری کاری خلاف شخصیت و هویت خود انجام داد. البته تا حدی باید سعه صدر و آستانه تحمل بیشتر شود. ما باید از نقد هوشمندانه استقبال کنیم. حتماً خط قرمزهایی که وجود دارد رسانه بیش از هرکسی به آنها اعمال نظر دارد.

برنامه‌های انتخاباتی و سیاسی تلویزیون نظارت می‌شوند
معاون سیما همچنین درباره تصویر پوشیده نماینده مجلس در برنامه انتخاباتی شبکه یک سیما گفت: این کار در تلویزیون اشتباه بود که جلوی آن گرفته شد. برنامه‌های انتخاباتی و سیاسی تلویزیون نظارت می‌شوند اما چون متنوع هستند، به نظر می‌رسد که باید اصلاحاتی هم وجود داشته باشد. مثل همین برنامه شبکه یک سیما داشت که از حضور نمایندگان به آن شکل استفاده کرده بود. البته این برنامه تنها برنامه سیاسی تلویزیون نیست و یکی از آنهاست که اصلاح هم خواهد شد.

منبع: مهر

کد خبر 403743

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.