استیلی: سخت‌ترین کار انتخاب ۲۳ بازیکن نهایی است

سرمربی تیم ملی فوتبال امید با اشاره به آخرین وضعیت این تیم گفت: سخت ترین کار ما در این مرحله انتخاب بهترین نفرات برای حضور در مسابقات نهایی است.

به گزارش ایمنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال،  حمید استیلی ابتدا در خصوص آخرین شرایط تیم المپیک اظهار داشت: خوشبختانه شرایط بسیار خوبی در اردوی قطر داریم. روز به روز وضعیت تیم بهتر می شود ، امکانات بسیار خوب و فوق العاده ای در اختیار داریم ، زمین چمن ، هتل و استراحت بسیار خوب، همه چیز ایده آل است. در خصوص بازیکنان هم خوشحالیم که همه نفرات را در اختیار داریم. البته محبی و شجاعی با مصدومیت به اردو آمدند و هنوز شرایط لازم برای حضور در تمرینات گروهی را ندارند. امیدواریم در روزهای آتی آنها هم وارد کار تیمی شوند و بدون مشکل تمرین کنند.

سرمربی تیم امید ایران اضافه کرد: روز شنبه یک بازی مهم برابر تیم المپیک قطر داریم که می تواند برای ما بسیار موثر باشد. قبل از این بازی هم تلاش کردیم با یکی از باشگاههای قطری بازی کنیم اما به دلیل تعطیلی مسابقات در تعطیلات پایان سال هستند و تمرینات همه تیم ها حتی دسته دوم هم تعطیل است.

وی افزود: ترجیح می دهیم روز چهارشنبه در یک بازی درون تیمی جدی بازیکنان را به دو گروه تقسیم کنیم.از فدراسیون قطر درخواست کردیم داور رسمی برای این بازی معرفی کنند و می خواهیم شرایط کامل یک مسابقه جدی را ایجاد کنیم. با توجه به اینکه در فرصت باقیمانده باید به دنبال انتخاب گزینه ها در بعضی از پست ها باشیم این بازی برای ما می تواند بسیار مهم باشد و تلاش می کنیم توانایی بازیکنان را مورد ارزیابی قرار بدهیم.

استیلی در خصوص فشار تمرینات تیم امید گفت:ما دو هدف عمده در اردوی قطر داریم. ابتدا رسیدن به شرایط و وحدت تاکتیکی مورد نظر همچنین بالا بردن توان بدنی بازیکنان. به همین دلیل مجبور می شویم فشار مضاعفی ایجاد کنیم. البته با دقت مراقب وضعیت بازیکنان هستیم. تلاش می کنیم با ریکاوری مناسب آنها را در موقعیت خوبی قرار بدهیم تا در معرض آسیب دیدگی قرار نگیرند.

سرمربی تیم المپیک پیرامون آخرین وضعیت لژیونرهای تیم امید اظهار داشت:خوشبختانه مهدی مهدی خانی در کنار ماست. شرایط صیادمنش هنوز مشخص نیست که امیدواریم با کمک فدراسیون فوتبال در این بخش هم مشکلی نداشته باشیم و بتوانیم او را در اختیار بگیریم. من با صیادمنش مدام در ارتباط هستم و می دانم وضعیت خوبی دارد و امیدوارم با شرایط خوبی به ما اضافه شود. همچنین پیگیر وضعیت یونس دلفی هستیم که اگر شرایط خوبی داشته باشد و مشکل مصدومیت نداشته باشد قطعا برای ما بازیکن تاثیرگذاری است و می تواند به تیم کمک کند.

استیلی پیرامون انتخاب نفرات نهایی گفت:انتخاب ۲۳ بازیکن نهایی کار بسیار سختی است. هر شب با کادر فنی در این خصوص جلساتی داریم و ساعت ها صحبت می کنیم. تلاش ما این است که بهترین ها و شایسته ترین ها انتخاب شوند همچنین در حق کسی ظلم نشود. بعضی از بازیکنان واقعا در یک سطح هستند و انتخاب گزینه نهایی بسیار سخت است. تلاش می کنیم با مشورت اعضای کادر بهترین تصمیم را بگیریم و اصطلاحا حق به حقدار برسد. در نهایت ان‌شالله اگر موفقیتی حاصل شود پاداش آن برای همه ۳۰ نفر پایانی است و هیچ تفاوتی وجود ندارد.

کد خبر 402608

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.