یک متر از باغات تبریز  تغییر کاربری نداده است

شهردار تبریز گفت: طی دو سال اخیر نه تنها اجازه ندادیم حتی یک متر از باغات تبریز تبدیل کاربری شوند، بلکه برای اولین‌بار با تغییر کاربری مسکونی به فضای سبز، سرانه فضای سبز شهرمان را افزایش دادیم.

به گزارش ایمنا، ایرج شهین‌باهر در دیدار مدیران شهرداری تبریز با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، اظهار کرد: در نخستین روزهای آغاز به کار در شهرداری تبریز، امام جمعه، برگشت اعتماد مردمی به مجموعه شهرداری، مبارزه با فساد، خدمت صادقانه و همراهی و همدلی با اعضای شورای شهر را از جمله انتظارهای خود از مجموعه مدیریت شهری برشمرد که تاکنون در حد توان این موارد یادشده را محقق کردیم.

وی ادامه داد: در سال ۹۶ شهرداری تبریز با  بدهی‌های معوق به بانک‌ها مواجه بود که خوشبختانه در دو سال اخیر بدهی‌های شهرداری را تقریبا به صفر رساندیم.

شهین‌باهر تصریح کرد: در این مدت نه تنها نیروی جدید به شهرداری تبریز اضافه نکردیم، بلکه هزار نفر از پرسنل را که شرایط بازنشستگی داشتند، بازنشست کردیم.

شهردار تبریز با بیان اینکه محله‌محوری رویکرد اصلی شهرداری تبریز در دو سال گذشته بود، افزود: پروژه‌های ویترینی را کنار گذاشته و به موضوعاتی پرداختیم که واقعا مورد نیاز مردم است.

وی خاطرنشان کرد: تبریز با فرسودگی شدید آسفالت معابر مواجه بود که با توزیع بیش از ۳۵۰ هزار تن آسفالت در این مدت، برخلاف افزایش چندین برابری قیمت قیر، وضعیت آسفالت شهر را ارتقا دادیم.

شهین‌باهر اجرای نهضت آسفالت، افزایش سرانه فضای سبز، تکمیل خط یک مترو، آغاز احداث سه پروژه مهم عمرانی، مبارزه با فساد و شفاف‌سازی، پرداخت بدهی‌های معوق و ساماندهی پرسنل را به عنوان مهمترین اقدامات دو سال اخیر شهرداری تبریز برشمرد.

شهردار تبریز شفاف‌سازی را یکی از مهمترین رویکردهای شهرداری تبریز دانست و اضافه کرد: تمام قراردادهای شهرداری تبریز، مناقصه‌ها، جزئیات بودجه و طرح تفصیلی برای ایجاد شفافیت در سایت‌های شهرداری تبریز منتشر می‌شود و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: مبارزه با رانت و فساد در مجموعه شهرداری تبریز رویکرد اصلی ما است و در این مدت هرچند در این مسیر سنگ‌اندازی‌هایی وجود داشت، اما به لطف خدا و حمایت‌های امام جمعه تبریز توانستیم این مسیر را پشت‌سر بگذاریم.

شهین‌باهر با اشاره به تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، گفت: مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز، میدان آذربایجان، مقبره‌الشعرا و خط یک مترو تبریز از جمله پروژه‌های ناقص بودند که تکمیل کرده و آن‌ها را به مرحله بهره‌برداری برسانیم.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: طی دو سال گذشته هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای مترو تبریز تزریق کرده‌ایم که در نوع خود بی‌نظیر است و در نظر داریم تا پایان سال خط یک قطار شهری تبریز را به ایستگاه پایانی و تا پایان پنجمین دوره شورای شهر تبریز، فاز یک خط دو مترو را به پایان برسانیم.

وی تبدیل وضعیت کارکنان و ایجاد امنیت شغلی را یکی دیگر از دغدغه‌های خود عنوان کرد و افزود: با پیگیری‌هایی که انجام داده‌ایم، از طرف وزارت کشور مجوز تبدیل وضعیت حدود هزار و ۵۰۰ تا دو هزار نفر از پرسنل شهرداری تبریز صادر شد که هم اکنون در حال انجام مراحل اداری است.

شهین‌باهر در رابطه با کلنگ‌زنی سه پروژه مهم عمرانی با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) نیز گفت: پارک بزرگ تبریز به عنوان آرزوی دیرین شهروندان، اتوبان ولایت به عنوان خروجی جدید شهر و پروژه تصفیه‌خانه پسماند به عنوان بزرگ‌ترین پروژه زیست‌محیطی شهر طی امضای تفاهم‌نامه با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) عملیاتی می‌شوند.

شهردار تبریز با اشاره به پرداخت مستمر حقوق کارکنان، یکی دیگر از موضوعات مطرح‌شده توسط شهردار تبریز، گفت: ماهانه حدود ۷۵میلیاردتومان حقوق و مزایا به کارکنان پرداخت می شود و خوشبختانه پرداخت حقوق بدون تاخیر یا با تاخیری بسیار اندک همراه است.

وی اظهار کرد: عودت هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از حقوق رسمی شهرداری تبریز و احداث سه ایستگاه آتش‌نشانی را از مهمترین دستاوردهای مجموعه مدیریت شهری تبریز در دو سال اخیر برشمرد.

شهین‌باهر از اجرای طرح‌های مسیرگشایی و احداث ۶۵۰ واحد آپارتمان در شهرک اندیشه برای رفع معضل حاشیه‌نشینی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی خبر داد.

منبع: ایسنا

کد خبر 401418

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.