کوربین مسئولیت شکست حزب کارگر در انتخابات را پذیرفت

رهبر حزب کارگر انگلیس پس از شکست در انتخابات پارلمانی این کشور در یادداشتی نوشت مسئولیت این شکست را می‌پذیرد.

به گزارش ایمنا، جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس گفت: مسئولیت خود را در شکست حزبش در انتخابات روز پنجشنبه می‌پذیرد.

کوربین که قصد دارد تا بهار سال آینده از سمت خود کناره‌گیری کند در یادداشتی در روزنامه «گاردین» نوشت:‌ «ما در بحث‌ها برنده شدیم اما نتوانستیم آن را به [جلب] اکثریتی برای ایجاد تغییر مبدل کنیم».

کوربین نوشت: «ما متحمل شکست سختی شدیم و من مسئولت خود را در قابل آن می‌پذیرم». با این حال تأکید کرد حزب کارگر برای بسیاری از مشکلات راه چاره‌ داشت و اگر برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) به بحث غالب انتخابات تبدیل نشده بود می‌توانست نخست‌وزیر شود.

کوربین در ادامه نوشت:‌ «شکی نیست که سیاست‌های ما محبوب هستند، از مالکیت عمومی [حمل‌ونقل] ریلی و خدمات رفاهی تا برنامه‌های عظیم ساختمان‌سازی و افزایش پرداختی میلیونیو. سوال اینجا است که چگونه با وجود شکستی که این بار خوردیم می توانیم در آینده موفق شویم».

رهبر حزب کارگر پیام انتخاباتی حزب پیروز محافظه‌کار -«برگزیت را به انجام می‌رسانیم»- غیرصادقانه و شیادانه بود و «با روشن شدن این دروغ [برای رأی‌دهندگان] اعتماد [در کشور] بیش از پیش از بین خواهد رفت».

کوربین با انتقاد از هجمه‌های رسانه‌ای علیه حزب کارگر در زمان رهبری او، از حزبش خواست برای «مقابله با دشمنی‌های صاحبان میلیاردر [این رسانه‌ها]» بیشتر تلاش کنند.

منبع: فارس

کد خبر 401263

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.