کمترین بدهی مالی را به اشخاص حقیقی و حقوقی داریم

قائم مقام شهردار تبریز با اعلام وضعیت مناسب مالی شهرداری تبریز در بین شهرداری‌های کشور، از کمترین بدهی این مجموعه به اشخاص حقیقی و حقوقی خبر داد.

به گزارش ایمنا، رسول موسائی در جلسه بررسی پروژه‌های شاخص شهرداری تبریز اظهار کرد: در دو سال گذشته با وضعیت درآمدی خاصی مواجه بودیم که تلاش کردیم با اتخاذ تدابیری خاص، ثبات سیستمی را در مجموعه شهرداری داشته باشیم.

قائم مقام شهردار تبریز افزود: در سال نخست فعالیت شورای پنجم و شهرداری، در یک ماه فقط برای دو پروژه ۵۰ میلیارد تومان به صورت نقدی تامین اعتبار کردیم که در آن سال می‌توانستیم با آن مبلغ دو پروژه را آغاز و به اتمام برسانیم و از سوی دیگر با مشکلات متعدد مالی مواجه بودیم، اما رویکرد ما اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام شهر بود.

وی ادامه داد: از کارگر ساده تا مدیر ارشد از همان ابتدا دست در دست هم دادند و توانستیم بر مشکلات فائق آییم و امروز شاید تنها شهرداری در کشور باشیم که با کمترین مشکلات مالی مواجه است.

موسائی تصریح کرد: قسمت اعظمی از بدهی‌های خود را به بانک‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی پرداخت کرده‌ایم و با ثبات بهتری نسبت به گذشته به پیش می‌رویم و درنظر داریم برای سنوات بعدی شهرداری هزینه ایجاد نکنیم و پروژه‌های ویترینی هم نداشته باشیم.

قائم مقام شهردار تبریز با اشاره به موانع اجرای به موقع پروژه‌ها، خاطرنشان کرد: در گذشته دیدیم که برای اخذ مجوز جابه‌جایی چند درخت تا چهار ماه پروژه عمرانی متوقف می‌شد و این با شرایط خاص آب و هوایی تبریز مناسب نبود و ما را با مشکلاتی روبه‌رو می‌کرد که در همین راستا مقرر شده تشریفات مناقصه‌ای پروژه‌ها را پیش از آغاز سال جدید به پایان برسانیم تا به محض آغاز سال جدید عملیات اجرایی پروژه‌ها را شروع کنیم.

وی با اشاره به بزرگترین پروژه عمرانی شهر تبریز که مترو است، اضافه کرد: هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای اتمام پروژه خط یک قطارشهری تبریز تامین کرده‌ایم و در ماه‌های آینده شاهد افتتاح ایستگاه‌های جدید خواهیم بود.

کد خبر 400584

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.