آغاز عملیات احداث ایستگاه و پارکینگ شهرک سلامت خط ۲ قطار شهری مشهد

شهردار مشهد با اشاره به اهمیت توسعه خطوط قطار شهری در کاهش آلودگی هوا گفت: از معاونت عمران، حمل و نقل و ترافیک می خواهم که عملیات احداث ایستگاه و پارکینگ شهرک سلامت خط دو قطار شهری تا پایان دی ماه سال‌جاری آغاز شود.

به گزارش ایمنا، محمدرضا کلائی امروز در مراسم افتتاح ایستگاه کوهسنگی خط دو قطار شهری مشهد که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد، فرمانده سپاه امام رضا(ع)، فرماندار و جمعی ازمدیران شهری و استانی برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به افزایش آلودگی هوا، توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه خطوط قطار شهری از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با بیان اینکه براساس برنامه ریزی های اولیه اجرای خط دو قطار شهری مشهد از انتهای طبرسی تا میدان شهید کاوه بوده است، تصریح کرد: در ادامه تصمیم گرفته شد تا در ابتدای شهرک سلامت نیز محلی برای توقف قطارها ایجاد شود.

شهردار مشهد عنوان کرد: بر این اساس اکنون تصمیم گرفته شده تا در مجاورت شهرک سلامت علاوه بر ایستگاه قطار شهری، پایانه اتوبوسرانی و پارکینگ خودرو نیز برای استفاده شهروندان احداث شود.

وی ادامه داد: در گام بعدی پس از افتتاح ایستگاه کوهسنگی از معاونت عمران، حمل ونقل و ترافیک می خواهیم عملیات احداث ایستگاه و پارکینگ شهرک سلامت نیز تا پایان دی ماه آغاز شود.

کلائی در حاشیه مراسم افتتاح ایستگاه کوهسنگی خط دو قطار شهری مشهد، گفت: امروز حلقه آخر استفاده از خط دو قطارشهری به بهره برداری رسید که امیدواریم تا پایان سال بتواند ظرفیت را حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد افزون ببخشد.

وی تصریح کرد: نوسازی ۱۵۰ دستگاه اتوبوس نیز در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد، که تعدادی از این اتوبوس‌ها در خطوط به کار گرفته شده و مابقی نیز تا پایان سال به ناوگان اضافه خواهد شد.

شهردار مشهد با بیان اینکه همانطور که قبلا اعلام شد موضوع تاکسی‌های برقی در اولویت جدی کار قرار داده ایم، اظهار امیدواری کرد: با کمکی که از کارگروه ملی زیارت خواهیم گرفت این موضوع را سرعت ببخشیم.

وی به ارائه لایحه‌ای در خصوص دریافت کرایه قطار شهری بر اساس زمان و مسافت به شورای شهر مشهد، افزود: در صورت تصویب این لایحه دریافتی‌ها از مسافران بر اساس زمان و میزان مسافت طی شده خواهد بود که امیدواریم تا پایان سال تکلیف این موضوع نیز مشخص ‌شود.

به گزارش ایمنا، ایستگاه کوهسنگی خط دو قطار شهری مشهد که دارای نمای بیرونی تمام شیشه ای است مجهز به دوربین های نظارتی، سیستم اطفای حریق، پله برقی، بی‌سیم و ... است؛ این ایستگاه با هزینه ۱۵۰ میلیار تومان احداث و آخرین ایستگاه این خط، تا پایان سال ۹۹ در بولوار فکوری، شهرک سلامت به بهره برداری خواهد رسید.

کد خبر 400511

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.