از صحبت مجری‌های صدا و سیما گله مندم/نساجی تهمت های فراوانی زده است

مدیرعامل باشگاه فولاد مبارکه سپاهان گفت: چه زمانی به مردم مازندارن توهین کردم؟ بیاینه‌ای که باشگاه نساجی صادر کرده است بارحقوقی زیادی دارد و تهمت‌ها فراوانی در آن زده است و قطعا توسط واحد حقوقی باشگاه پیگیری خواهد شد.

به گزارش ایمنا، سپاهان در ماه جاری برنامه سنگین و فشرده‌ای دارد. این تیم باید در لیگ و جام حذفی میدان بروند. با قرعه کشی جام حذفی سپاهان حریف استقلال شد. این بازی در حالی دوم دی در تهران برگزار می‌شود که دیدار رفت دو تیم در نقش جهان با حواشی فراوانی همراه بود. در این خصوص و سایر مسائل باشگاه سپاهان خبرنگار ایمنا گفت و گویی با مسعود تابش مدیرعامل باشگاه سپاهان انجام داده است که در ادامه می‌خوانید:

فشردگی برنامه بازی‌ها چه تاثیر بر روی عملکرد سپاهان می‌گذارد؟

به علت حضور در جام حذفی، فشردگی برنامه ها بر روی عملکردمان تاثیر می‌گذارد. چند بازیکن مصدوم هم داشتیم که خوشبختانه تعدادی از آنها به تمرینات بازگشته‌اند. متاسفانه منصوری، آقایی، حسینی مصدوم شده‌اند. پورقاز نیز در زمین نساجی دچار آسیب‌دیدگی شد.

خبری درباره‌ی مصدومیت عزت‌اله پورقاز شنیده شد و این که او فصل را از دست داده‌است، این موضوع را تایید می‌کنید؟

بله متاسفانه؛ باز هم قرار است MRI دیگری گرفته‌شود. اما تا این لحظه خبر خوبی در رابطه با آسیب‌دیدگی او نداریم. امیدواریم هر چیزی که خیر است، اتفاق بیافتد. متاسفانه آقای پورقاز بدون این که برخوردی باکسی داشته‌باشد به هوا بلند شد و هنگام پایین آمدن در زمین نساجی دچار آسیب دیدگی شد.

دربازی استقلال با سپاهان، هوادارن استقلال آسیب‌هایی را به ورزشگاه نقش جهان زدند، جه واکنشی به این موضوع دارید؟

خوشبختانه در بازی با استقلال هواداران ما بسیار خوب عمل کردند و بدون هیچ مشکلی به استادیوم آمدند و از  فوتبال خوب و زیبا لذت بردند که از آن‌ها ممنونم. اما در رابطه با هواداران استقلال همه شاهد بودند که شرایط فرق می‌کرد. آن‌ها تعدادی صندلی شکستند و آسیب زیادی را به ورزشگاه نقش جهان زدند؛ این مسئله را گزارش کردم و صورت جلسه شده‌ است و پیگیرش هستیم. امیدوارم که خسارت‌اش پرداخت شود.

در جام حذفی با استقلال باید بازی کنید که حریف سرسختی است، نظر شما درباره این مسابقه چیست؟

در جام حذفی قهرمانی تنها ارزش دارد و تیمی که در فینال حذفی بازنده می‌شود دوم نمی‌شود و عملا حذف شده‌است. به نظر من خیلی تفاوت نمی‌کند در این مرحله با چه تیمی بازی می‌کنیم. فرض کنید در این مرحله با تیم‌های دیگری برخورد می‌کردیم. من نمی خواهم اسم تیم دیگری را ببرم و یا بگویم خدایی نکره تیمی ضعیق است، اما اگر قرعه آسان‌تری برای ما اتفاق می‌افتاد به احتمال زیاد بازی را می‌بردیم و در مرحله بعد با یکی از رقبای‌مان روبرو می‌شدیم. طبق قرعه در این مرحله باید با استقلال بازی کنیم و هر دو تیم از مدعیان قهرمانی در جام حذفی محسوب می‌شوند. انشالله هر تیمی که بهتر بازی کند و لیاقت داشته‌باشد، برنده بازی شود. به هر حال در این مرحله یکی از مدعیان اصلی حذف می‌شود این هست که نباید در جام حذفی دنبال باشیم تا به تیم بهتری برخورد کنیم چون بالاخره در مرحله بعد با آن روبرو می‌شدیم.

سال گذشته در زمان بازی سپاهان و پرسپولیس در نیمه نهایی جام حذفی بحث قانون تقسیم ظرفیت ۵۰-۵۰ سکوها مطرح شد. آیا این قانون دربازی با استقلال در تهران هم عملی می‌شود؟

قانون ظرفیت ۵۰-۵۰ برای دیدار فینال معقول است و این بازی معمولا در شهر بی‌طرفی برگزار می‌شود، مثل سال گذشته که فینال جام حذفی که در خوزستان برگزاشد. اما در سایر رقابت‌های جام حذفی حق هر تیمی است تا از فرصت میزبانی‌اش بهره ببرد.

این چند هفته و مخصوصا در دیدار شما با استقلال حرف‌های زیادی راجع به داوری زده‌شد. بازی سپاهان با نساجی هم شاهد اشتباه داوری بودیم. وشما خودتان هم در این باره معترض بودید؟

من به داوری اعتراض نداشتم بلکه به برخورد تبعیض‌گونه که نسبت به تیم‌ها انجام می‌شود اعتراض دارم. پنالتی بازی ما با استقلال گرفته نشد. بعضی البته گفتند که رضا میرزایی روی خط بود و خطا بیرون از محوطه بود و ما فرض می‌کنیم که همین طور باشد و پنالتی استقلال هم گرفته نشده‌باشد. در بازی ما با پارس جنوبی جم همه دیدند و کارشناسان داوری همه معترض بودند که پنالتی‌ای که علیه ما گرفته شد کاملا بی‌مورد بوده‌ است. ضمن این که یک پنالتی هم برا ما گرفته نشد و بازیکن ملی پوش ما نیز در آن بازی اخراج شد. چه اتفاقی افتاد؟ هیچ صحبتی در مورد آن صورت نگرفت. بازی با سایپا تهران که تمام کارشناسان محترم داوری تایید کردند که پنالتی صد درصد برای سپاهان در اواخر بازی گرفته‌نشد. خوب در این دو بازی به تنهایی چهار امتیاز ما به دلیل اشتباهات داوری از دست رفت. در بازی با نساجی هم گل اولی که ما در یافت کردیم صد در صد آفساید بود و خود کمیته داوران نیز گل نساجی را آنالیز و برسی انجام داده و  آفساید بودنش را اعلام کرده‌است. این موضوعات را رصد کنند و ببینند که کمیته داوران منصفانه این گل را آفساید دانسته‌ است. به نظر ما یک پنالتی هم برای ما برابر نساجی گرفته‌نشد. ما می‌گوییم خیلی خوب این اشتباهات داوری اتفاق افتاد، صحبت ما این است که چرا برخوردی که در بازی استقلال با سپاهان درمورد یک صحنه صورت گرفت چرا در رابطه با دیگر بازی‌ها این چنین حساسیت به خرج داده ‌نمی‌شود و بیشتر گله‌گی من از صحبت‌هایی بود که از مجریان صداوسیما می‌شنیدم.

دلیل نارضایتی شما از مجریان صدا و سیما چه جیزی است؟

من شاهد بودم که مجریان صدا و سیما به مدت یک هفته تمام درباره بازی سپاهان استقلال بحث می‌کردند. ما می‌گوییم که در مورد تمام تیم‌ها همین طور برخورد شود و اصلا این برخود قشنگ نیست. بالاخره اشتباهات داوری وجود دارد و من بارها عرض کرده‌امم که داوران ما همه شریف  و پاک هستند و اصلا مغرض نیستند. صحبت من برخوردهای مغرضانه و عجیب برای یک بازی است. “بازی بحث برانگیز سپاهان و استقلال” این جمله را بارها و بارها در این مدت از زبان مجریان صدا و سیما شنیدم، اما یکی از آن‌ها نگفت بازی بحث برانگیز سپاهان و پارس جنوبی جم یا سایپا؛ چرا این گونه برخورد می‌کنید؟ این رفتارها درست نیست. ورزش یعنی انصاف و عدالت.

روابط عمومی باشگاه نساجی بیانیه‌ای را علیه شما صادر کرد. چه پاسخی دارید؟

من خیلی ساده درباره وضعیت چمن ورزشگاه نساجی صحبت کردم و اگر از سایر تیم‌های لیگ برتری هم استعلام بیگرند همین را می‌گویند. ولی متاسفانه روابط عمومی نساجی بیانیه‌ای را علیه من صادر کرد. من مطمئن هستم اگر مدیران فهیم نساجی و مردم مازندران صحبت‌های من را بررسی کنند متوجه حسن نیتم می‌شوند. من نگرانی ام درباره خود تیم نساجی هم هست و خواهش کردیم که این زمین اصلاح شود. ورزشگاه شان را زیر سوال نبردیم و به مردم مازندران توهین نکردیم. ادبیاتی که در این بیانیه به کار رفته را ملاحظه بفرمایید و مصاحبه من هم موجود است و می‎توان مقایسه کرد. من خدا شاهد است درباره خود نساجی اظهار نگرانی کردم،  گفتم در شان باشگاه بزرگ نساجی چنین زمینی نیست و خودشان متضرر می‌شوند.

من چه زمانی به مردم مازندارن توهین کردم؟ این بیاینه بارحقوقی زیادی دارد و تهمت‌ها فراوانی درآن زده شده‌است و قطعا توسط واحد حقوقی ما پیگیری خواهد شد. من مطمئن هستم مالک و مدیر عامل نساجی موافق این بیانیه نیستند و ضمن این که من فردی را که این بیانیه را صادر کرده به عنوان یک شخص تلقی می‌کنم؛ این بیانیه توسط یک واحد فرهنگی صادر نشده‌است. ایشان باید برود و مطالعه کند که بنده چهل سال باشگاه بزرگ سپاهان را به شکل خصوصی اداره می‌کردم و کاملا مشکلات یک باشگاه خصوصی را می‌دانم. زمانی باشگاه سپاهان خصوصی بود و  به عنوان مالک، مدیرعامل و سرمربی آن را مدیریت می‌کردم. با مردم مازندران و اتفاقا قائم شهری‌ها نسبت سببی و نسبی دارم و احترام خاصی برای مازندران و باشگاه نساجی به عنوان یک باشگاه قدیمی و فرهنگی قائلم. مصاحبه من و بیاینه نساجی موجود است و مردم خودشان قضاوت خواهند کرد.

کد خبر 400391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.