خیرین در جهت ارتقای برنامه‌های فرهنگی، قرآنی و عمرانی اوقاف را یاری کنند

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان با بیان اینکه خیرین در جهت ارتقای برنامه‌های فرهنگی، قرآنی و عمرانی اوقاف را یاری کنند، گفت: امامزادگان صف نخست مقاومت و ایستادگی در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن هستند.

به گزارش خبرنگار ایمنا از گلپایگان، ‌حجت الاسلام عباس نصیرالاسلامی امروز (جمعه) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امامزادگان و بقاع متبرکه صف نخست مقابله با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی هستند، اظهار کرد: با توجه به تقلیل اعتبارات دولتی و کم فروغ شدن فعالیت‌های فرهنگی ادارات فرهنگ و ارشاد و تبلیغات اسلامی، ارتقای فعالیت کمی و کیفی فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی در امامزادگان و بقاع متبرکه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

رئیس اوقاف و امور خیریه گلپایگان گفت: با توجه به اینکه  امامزادگان از ذریه و اولاد اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام هستند مردم ارادت ویژه ای به آن‌ها دارند بنابراین تمام تأمین هزینه‌های جاری، عمرانی، فرهنگی و قرآنی این اماکن مقدس از محل اعتبارت دولتی نیست و تنها از طریق موقوفات، نذورات مردمی و مساعدت خیرین تأمین می‌شود.

حجت الاسلام نصیرالاسلامی تصریح کرد: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و همچنین تربیت ۱۰میلیون حافظ در سطح کشور سازمان اوقاف فعالیت‌های مختلف و متنوعی در زمینه‌های فرهنگی از قبیل آرامش بهاری، نشاط معنوی اکمال دین نبوی، بصیرت عاشورایی برگزار می‌کند.

وی افزود: کلاس‌های آموزشی مختلف مانند سبک زندگی ایرانی و اسلامی در طول سال در مراکز افق بقاع متبرکه برگزار شده و در طول سال‌های اخیر رشد کمی و کیفی خوبی پیدا کرده‌اند و از طرفی در بحث‌های قرآنی نیز علاوه بر برگزاری محافل قرآنی، برگزاری کلاس‌های طرح ملی حفظ و مسابقات قرآنی در رشته‌های مختلف از جمله فعالیت‌های سازمان در امامزادگان است.

رئیس اوقاف و امور خیریه گلپایگان با اشاره به برگزاری مستمر فعالیت‌های فرهنگی متنوعی در بقاع متبرکه و امامزادگان شهرستان، افزود: این شهرستان گلپایگان میزبان ۴۰ بقعه و امامزاده است که مناسبت‌های مهم و تاثیرگذار فرهنگی در آن‌ها برگزار می‌شود.

حجت الاسلام نصیرالاسلامی گفت: امامزاده هفده‌تن ساختمان حرم و تربت خانه آن از آثار زیبای دوره صفویه است و بسیار مورد توجه بزرگان علماء از جمله آیت الله سیدجمال الدین گلپایگانی و دیگر علما بوده است بنابراین مناسبت‌های مذهبی، انقلابی و ملی در آن برگزار می‌شود.

وی افزود: مرکز افق امامزاده هفده‌تن گلپایگان به امکاناتی از قبیل کلاس‌های آموزشی، کامپیوتر، قلم هوشمند قرآنی تجهیز شد و در چند ماه گذشته کلاس‌هایی در جهت ارتقای تجوید و به ویژه صوت و لحن حافظان و داوران قرآنی را در بخش خواهران با حضور داور کشوری قرآن کریم این امامزاده برگزارشد.

رئیس اوقاف و امور خیریه گلپایگان افزود: هزینه‌های مراسم و کلاس‌ها از محل موقوفات و نذورات تقبل می‌شود و انتظار داریم خیرین در راستای ارتقای هر چه بهتر برنامه‌های فرهنگی، قرآنی و عمرانی اوقاف را یاری کنند.

نصیرالاسلامی گفت: کلاس آموزش حفظ قرآن در ۱۵ مهد قرآن و ۱۵ امامزاده برگزار می‌شود و در طول سال بیش از ۵۰۰ دانش آموز شرکت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: جشن میلاد امام حسن عسگری(ع) در امامزادگان هفده‌تن، سیدالسادات، ابراهیم، سیدعلانور و بقعه حجت الاسلام همراه با سخنرانی، مداحی، سرود، اجرای مسابقه برگزار شد.

کد خبر 399759

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.