امضای موافقت نامه نظام ارتقای تجارت بین ایران و بلاروس

سخنگوی گمرک گفت: در حاشیه هشتاد و دومین اجلاس کمیسیون سیاست گذاری سازمان جهانی گمرک که در شهر سئول کره جنوبی در حال برگزاری است، سند موافقت نامه بین دولت ایران و دولت جمهوری بلاروس در زمینه نظام ارتقاء تجارت متقابل امضا شد.

به گزارش ایمنا، به نقل از پایگاه خبری گمرک جمهوری اسلامی ایران، روح الله لطیفی اظهار کرد :این موافقت نامه با حضور سفرای جمهوری اسلامی ایران و کشور بلاروس در کره جنوبی به امضای مهدی میر اشرفی رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران و یوری سنکو رئیس کمیته درآمدی (گمرک و مالیات ) بلاروس رسید.

وی افزود: این موافقتنامه در راستای اجرای موافقتنامه تشکیل منظقه آزاد تجاری موقت ایران و کشورهای اورآسیا به امضا رسیده تا به تلاش برای بهبود سطح همکاری بین دو طرف و حفاظت از منافع اقتصادی و اجتماعی طرفین منجر شود. در این موافقتنامه بر شناسایی نیازها برای افزایش بهره وری ، کنترل گمرکی کالا و وسایل نقلیه در حال تردد بین دو کشور تاکید شد.

لطیفی ادامه داد: در این موافقتنامه تلاش شده است تا به کاهش شرایط انجام عملیات و ساده سازی و شفافیت فرایند کنترل گمرکی کالا و وسایل نقلیه در حال تردد بین طرفین به منظور تضمین توسعه سیستم ارتقاء تجارت متقابل و امنیت آن گام برداشته شود.

سخنگوی گمرک  یادآور شد: قانون موافقتنامه تشکیل منظقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو اتحادیه اورآسیا از پنجم آبانماه اجرایی شده است.

کد خبر 399530

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.