باران هوای اصفهان را سالم کرد

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان امروز با میانگین ۷۹ در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز - چهارشنبه سیزدهم آذرماه- با میانگین ۷۹ در وضعیت قابل قبول "سالم" ثبت شده است.

هم اکنون و در ساعات اولیه روز چهارشنبه  شاخص لحظه ای کیفیت هوای این کلانشهر با میانگین ۵۷ در وضعیت سالم است.

بر این اساس امروز شاخص کیفی هوا در ایستگاه های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد   ۱۰۳، خیابان استانداری روی عدد ۹۲، خیابان های  پروین و دانشگاه روی عدد ۶۲ و بزرگراه خرازی روی عدد ۷۵ گزارش می شود.

کیفیت هوا در دیگر شهرهای استان از جمله مبارکه با میانگین ۹۱، سجزی با میانگین ۶۶، شاهین شهر با میانگین ۵۹ در وضعیت قابل قبول "سالم" و در نجف آباد با شاخص لحظه ای ۳۵ در وضعیت پاک است.

هوای کاشان صبح امروز نیز با میانگین ۱۵۳ در وضعیت ناسالم برای عموم گزارش می شود.  

ایستگاههای پایش هوای شهرهای خمینی شهر ، زرین شهر، لنجان و دولت آباد در سه ماه گذشته قطع است و از داده های این ایستگاهها اطلاعی در دست نیست.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق ( ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرو متر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرو متر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

کد خبر 399412

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.