فاینکس ۲۰۲۰ اردیبهشت سال آینده برگزار می‌شود

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس از برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه در هفته اول اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد و گفت: سیزدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه یا همان فاینکس بیست بیست، یکم تا چهارم اردیبهشت سال ۱۳۹۹ در محل دائمی نمایشگاه ها برگزار می شود.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه، یاسر فلاح اظهار کرد: فاینکس یکی از مهم‌ترین ابزارهای معرفی بازارهای مالی از جمله بازار سرمایه به آحاد جامعه است. ۱۲ دوره برگزاری فاینکس، مسیری بود تا ارکان و نهادهای مالی ارتباطات گسترده ای با مردم و جامعه مخاطبان خود برقرار کنند.

وی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه بورس، بانک و بیمه یکی از مهمترین ابزار ها برای تحقق فایننشیال اینکلوژن (شمولیت مالی) است. فرهنگ سازی عمومی، فراهم کردن بستر هموارتر همکاری و تعامل فعالان بازار پول، بیمه و سرمایه کشور و همچنین افزایش مناسبات اقتصادی در قالب شبکه های ارتباطی از اهداف برگزاری این نمایشگاه است و باز تعریف نقش بازار سرمایه در اقتصاد ملی کشور یکی از کارویژه های این رویداد مهم اقتصادی به شمار می‌رود.

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس به برنامه‌های پیش بینی شده در فاینکس۲۰۲۰ اشاره کرد و گفت: شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس همواره به دنبال افزایش سواد مالی عموم مردم است و از سوی ارکان این شرکت برنامه های متعددی با محور فرهنگ سازی و آموزش اجرایی می شود.

فلاح افزود: نمایشگاه بورس، بانک و بیمه یک رویداد خدمت محور با هدف انتقال دانش مالی است. شرکت اطلاع رسانی نیز سعی می‌کند با کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی پیش بینی شده، ادبیات و مفاهیم بورسی را در کشور بسط دهد.

وی با بیان اینکه فاینکس امروز یک برند و جزو سه نمایشگاه مالی بزرگ جهان است، افزود: فاینکس چه از لحاظ کیفی و چه از لحاظ کمی توسعه چشم گیری را تجربه کرده به طوری که سال گذشته خانم اِستو رِوا، رئیس انجمن بین المللی روابط عمومی از فاینکس دوازدهم  به عنوان بزرگترین نمایشگاه مالی یاد کرد.

رییس ستاد برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه ضمن ادامه داد: در فاینکس ۲۰۲۰ شاهد چهره های بین المللی اثر گذار خواهیم بود و برنامه های خاصی در حوزه بین الملل پیش بینی شده است. ضمن اینکه نمایشگاه سیزدهم، کلاس درس بزرگ دانش مالی است. در این رویداد دوره‌های آموزشی متعدد با موضوع مبانی واصول مقدماتی سرمایه گذاری برگزار می‌شود. علاوه بر آن نهاد های مالی نیز دوره های آموزشی تخصصی را در نمایشگاه بورس بانک بیمه برگزار می کنند.

فلاح اظهار کرد: صنعت بانک کشور به عنوان بال مهم تامین مالی و شرکت های بیمه به عنوان ضلع مهم اقتصاد حضور پر رنگی در این رویداد داشته باشند، ادامه داد: ما معتقدیم بازار سرمایه، بازار بیمه و بازار پول در کنار هم عامل پویایی اقتصاد ملی هستند.

وی افزود: با توجه به نگاه سیاست‌گذاران اقتصادی و مدیران ‌کلان و ارشد اقتصادی به بازار سرمایه به نظر می رسد وظیفه ما در معرفی بازار سرمایه سنگین تر شده است. به ویژه دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با فعالان اقتصادی و تاکید ایشان به حمایت از تولید و سرمایه گذاری در حوزه تعاونی ها و بورس دلگرمی مضاعفی برای فعالین اقتصادی است و ما باید بر اساس رسالت ملی، ارتباط نهاد های مالی، سرمایه گذاران و عموم مردم با یکدیگر را تقویت کنیم.این نوید را می دهیم که فاینکس ۲۰۲۰ متفاوت از گذشته و با رویداد های ویژه و برنامه های جدید برگزار شود.

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس با اشاره به پروژه شرکت اطلاع رسانی تحت عنوان "فرهنگ سازی، شهر به شهر" گفت: در غرفه مربوط به این بخش، یک میز و استند( اعلان) به هر استان اختصاص دارد و فعالان بورسی در نقاط مختلف کشور می توانند با واحد فرهنگ سازی و آموزش شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس ارتباط برقرار کنند و در  فاینکس ۲۰۲۰ حضور داشته باشند.

فلاح با بیان اینکه رویکرد اصلی این نمایشگاه توسعه فرهنگ سرمایه‌گذاری در دارایی‌های مالی است به همه شرکت‌های فعال در صنعت مالی پیشنهاد کرد از این فرصت چهار روزه برای تعامل با مخاطبان و مشتریان خود بهره برداری کنند.

کد خبر 398415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.