اختصاص بیش از هفت میلیارد تومان به فضای سبز سبزوار

شهردار سبزوار گفت: در بودجه امسال هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به نگهداری و توسعه فضای سبز شهری اختصاص داده شده است.

به گزارش ایمنا، سیدعلی کوشکی با اشاره به اجرای طرح‌هایی با هدف افزایش سرانه فضای سبز در این شهر، اظهار کرد: طرح حذف آب شرب از سیستم آبیاری فضای سبز در این شهر اجرا شده است.

وی با اشاره به اهمیت مناسب‌سازی پارک‌ها و فضاهای سبز شهری برای استفاده معلولان، تصریح کرد: معلولان و توانخواهان نیز به عنوان بخشی از شهروندان حق بهره‌مندی از امکانات شهری را دارند.

شهردار سبزوار ادامه داد: شهرداری در راستای اجرای تکالیف قانونی خود در قانون جامع حمایت از معلولان و دیگر قوانین و مقررات، اقدام به ایجاد رمپ‌های استاندارد و اصلاح ورودی پارک‌ها و نصب تجهیزات ورزشی ویژه معلولان در این مکان‌ها کرده است.

کوشکی اظهار کرد: امسال طرح تجهیز پارک‌های شهر به وسایل بازی کودکان و ست لوازم ورزشی و تجهیز و اصلاح مبلمان پارک‌ها و مجموعه‌های خدماتی و بهداشتی انجام شده است.

وی با بیان اینکه بخش زیادی از آبیاری بوستان‌ها و فضای سبز شهری با آب غیر شرب انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: مصرف آب شرب در فضای سبز بیشتر در آبخوری‌ها و سرویس‌های بهداشتی بوستان‌ها انجام می‌شود.

شهردار سبزوار گفت: در بودجه امسال شهرداری بالغ بر هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای نگهداری، حفظ و سازماندهی فضای سبز شهری در نظر گرفته شده است.

کد خبر 398333

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.