هوای اصفهان برای عموم ناسالم است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان امروز با میانگین ۱۵۴ برای سومین روز متوالی در وضعیت ناسالم برای عموم ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز چهارشنبه -ششم آذرماه- با میانگین ۱۵۴ برای سومین روز متوالی در وضعیت ناسالم برای عموم ثبت شده است.

در نخستین ساعات روز چهارشنبه نیز هوای این کلانشهر با شاخص لحظه ای ۱۵۳ در وضعیت ناسالم قرار دارد.

بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به سبب پایداری جو طی امروز پدیده وارونگی دما و افزایش غلظت آلاینده ها در مناطق مرکزی، صنعتی و به ویژه کلانشهر اصفهان ادامه دارد اما از بعد از ظهر پنجشنبه با ورود سامانه ناپایدار به استان وضعیت کیفی هوا بهبود خواهد یافت.

بر این اساس امروز شاخص کیفی هوا در ایستگاه های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۱۷۹، خیابان استانداری روی عدد ۱۷۵، خیابان پروین روی عدد ۱۵۵، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۴۰، خیابان دانشگاه روی عدد ۱۶۰ و خیابان رودکی روی عدد ۱۱۴ گزارش می شود.
 
امروز هوای شاهین شهر  نیز با میانگین ۱۶۱ در وضعیت ناسالم برای عموم است.


کیفیت هوا در کاشان، نجف آباد و سجزی به ترتیب با میانگین ۸۹ ، ۷۱ و ۷۵ در وضعیت قابل قبول "سالم" و در مبارکه با میانگین ۱۳۵ ر وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد

داده های ایستگاههای پایش هوای شهرهای خمینی شهر ، زرین شهر، لنجان و دولت آباد به دلیل اختلال در شبکه اینترنت در ۱۱ روز گذشته در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق ( ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرو متر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرو متر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

کد خبر 398325

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.