کاهش مصرف بنزین در کشور

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از کاهش ۱۹ میلیون لیتری مصرف بنزین بعد از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت خبر می‌دهد،در حالی که دیروز رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ( راهور )گفته بود که با اصلاح قیمت بنزین، ۱۱میلیون لیتر به مصرف بنزین کشور اضافه شده‌ است.

به گزارش ایمنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ، این شرکت در واکنش به اظهار نظر رئیس پلیس راهور مبنی بر افزایش مصرف بنزین در کشور،‌ در اطلاعیه‌ای افزایش مصرف بنزین را تکذیب و اعلام کرد: مصرف بنزین در سوم آذر در مقایسه با ۲۳ آبان و روز پیش از سهمیه‌بندی، ۱۹ میلیون لیتر کاهش را نشان می‌دهد.

همچنین در این اطلاعیه تاکید شده که متوسط مصرف بنزین کشور از زمان اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت، یعنی ۲۴ آبان تا پایان روز سوم آذر، حدود ۷۹ میلیون لیتر در روز بود.

 علاوه براین متوسط مصرف بنزین از ابتدای امسال تا پایان روز ۲۳ آبان (قبل از اجرای این طرح) حدود ۹۸ میلیون لیتر در روز بود.

 شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با توجه به آمارهای غیر رسمی منتشر شده، با رد این آمارها، متوسط میزان مصرف بنزین کشور را در روز سوم آذرماه سال جاری، ۷۵ میلیون لیتر اعلام کرده است.  

کد خبر 398186

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.