برگزاری "شب هوشنگ مرادی کرمانی" در میبد

شهردار میبد از برگزاری شب هوشنگ مرادی کرمانی با حضور این نویسنده حوزه کودک و نوجوان در این شهر خبر داد.

به گزارش ایمنا، علیرضا نقوی با اشاره به برگزاری این شب فرهنگی در عصر روز چهارشنبه ششم آذرماه در محل سالن امفی تئاتر شورای شهر میبد، اظهار کرد: در این مراسم این نویسنده و خالق آثار ماندگار نیز حضور خواهد داشت و فضایی مناسب برای بهره‌گیری فعالان حوزه کودک و نوجوان از این نویسنده تواناست.

وی با اشاره به اثر بیادماندنی هوشنگ مرادی کرمانی در نویسندگی سریال قصه‌های مجید، عنوان کرد: به همین جهت از «مهدی باقربیگی» بازیگر نقش مجید در این سریال تلویزیونی نیز دعوت شده تا در این برنامه فرهنگی حضور داشته باشد.

مرادی کرمانی متولد شهریور ۱۳۲۳ در روستای سیرچ از توابع بخش شهداد کرمان، نویسنده معاصر ایرانی است. شهرت او به خاطر کتاب‌هایی است که برای کودکان و نوجوانان نوشته و شماری از این‌ها که به تصویر نیز درآمده است. وی خالق آثار فاخری همچون بچه‌های قالیباف خانه، قصه‌های مجید، چکمه، میهمان مامان، تنور،  مثل ماه شب چهارده و مربای شیرین است و در سال‌های ۱۹۸۶ و ۲۰۱۴ نامزد دریافت جایزه جهانی کریستین اندرسن، برگزیده کتاب سال کودک و نوجوان اتریش، نویسنده برگزیده کاستاریکا، حوزه مارتینی کشورهای آمریکای لاتین و آثار او به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، چینی، آلمانی، عربی، ارمنی، هلندی، اسپانیایی، اتریشی ترجمه شده است.

منبع: ایسنا

کد خبر 398168

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.