نماینده اصفهان اموال خود را اعلام کرد

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در راستای شفافیت و اعلام دارایی‌های مسئولین کشور، لیست کامل اموال و دارایی‌های خود را به صورت عمومی اعلام کرد.

به گزارش ایمنا، حسن کامران دستجردی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی لیست اموال خود را به صورت عمومی اعلام کرد.

این عضو با سابقه مجلس شورای اسلامی که در تمامی ادوار چهارم تا دهم مجلس شورای اسلامی، به استثنای دوره ششم، نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی بوده است، در نامه ای خطاب به ریاست قوه قضائیه لیست اموال خود را منتشر کرد.

وی در این نامه که در راستای شفافیت و اعلام دارایی های مسئولین کشور است، تاکید کرده است: به دلیل عدم امکان ثبت اموال در سامانه ثنا، اینجانب لیست اموال خود را به صورت داوطلبانه اعلام می دارم.

در لیست اموال این نماینده اصولگرا چهاردانگ یک واحد آپارتمان ۱۱۵ متری در منطقه ۱۱ تهران، سه دانگ از خانه ای به مساحت ۱۱۵ متر در منطقه ۵ اصفهان، یک دستگاه پژوه ۴۰۵ مدل سال ۸۹، چهار ساعت آب قنات روستای یخچال و یک منزل قدیمی در روستای دستجرد جرقویه ذکر شده است.

کامران با تاکید بر این که به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه تهران، از هیچ امتیازی اعم از وام، مسکن، سفر خارج، خودرو، زمین، پاداش و حق ماموریت استفاده نکرده است، برخی از اموال خود را هم مربوط به سهم الارث پدربزرگ خود عنوان کرده است.

پس از الزام رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه برای ثبت اموال و دارایی کارگزاران در سامانه آنلاین طراحی شده، هم اکنون مسئولان با دریافت کد ثنا در حال ثبت اموال خود در این سامانه هستند. این اطلاعات در اختیار قوه قضائیه قرار دارد و عموم مردم از جزئیات اموال مسئولین مطلع نخواهند شد. اما در این میان برخی مسئولین مانند مسعود نمکی وزیر بهداشت داوطلبانه اموال و دارایی‌های خود و خانواده خود را منتشر کرده‌اند.

اقدام حسن کامران نیز در انتشار عمومی اموال خود، در صورت تسری پیدا کردن به سایر نمایندگان مجلس و مسئولین کشور، علاوه بر ایجاد شفافیت،  باعث اعتماد بیشتر میان مردم و مسئولین خواهد شد.

منبع: ایرنا

کد خبر 397974

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مهرداد IR ۲۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
  1 1
  ایشان که ادعای همنشینی با فقرا دارند به گفته خودشان در سه شهر صاحب منزل مسکونی هستند(تهران، اصفهان، دستگرد) چطر این فرد که این اموال ناچیز میداند میخواهد حامی فقرا باشد؟؟؟؟ البته که خوب است که اقدام به انتشار لیست دارایی خود کردند و جای تشکر دارد اما چرا با مظلوم نمایی؟؟؟؟ اون چهار ساعت آب قنات چه لزومی داشت گفتنش؟ یا این قید کردن دانگ و سهم در اموال، مگر نه اینکه همسر ایشان سالها نماینده مجلس بوده و کیست نداند ما بقی دانگ های اموال ایشان در تملک همسرشان است؟
  • IR ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
   0 0
   تنگ نظری و گدا صفتی تا کجا؟ برای یک خانواده تحصیلکرده، عضو هیات علمی دانشگاه تهران و نماینده چندین دوره مجلس، پس از حدود ۶۰ سال تلاش و کوشش داشتن دو باب منزل در دو منطقه متوسط در شهر مبدا و محل کار خیلی زیاد است؟! واقعا که . . . . !