استولتنبرگ به «مرگ مغزی ناتو» واکنش نشان داد

استولتنبرگ به انتقادات از سخنان ماکرون درباره «مرگ مغزی ناتو» واکنش نشان داد.

به گزارش  ایمنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) امروز سه‌ شنبه در سخنانی به موضع گیری اخیر رئیس جمهوری فرانسه درباره «مرگ مغزی ناتو» واکنش نشان داد.

دبیرکل ناتو در این خصوص گفت که هفته آینده در سفر به فرانسه و دیدار با امانوئل ماکرون از رئیس جمهوری فرانسه خواهد خواست تا درباره اظهراتش پیرامون «مرگ مغزی ناتو» توضیح دهد.

«ینس استولتنبرگ» در این خصوص گفت: ناتو با مرگ فاصله دارد یا دست کم مغز این سازمان هنوز زنده است. اتحاد اروپایی‌ نمی‌ تواند جایگزین اتحاد ناتو شود و ما به هر دو نیاز داریم.

وی در ادامه افزود: باید این موضوع را بدانیم که به خصوص پس از برگزیت، اتحادیه اروپا نمی‌تواند به تنهایی از اروپا دفاع کند.

این درحالیست که امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه سه شنبه گذشته در سخنانی به انتقادها از وی در خصوص موضع گیری خود درباره ناتو واکنش نشان داد.

رئیس جمهور فرانسه در مجمع صلح که در پاریس برگزار شد در این خصوص گفت: آن‌ هایی که حاضر نیستند ناکارآمدی سازمان‌ های بین المللی را ببینند، رفتاری تصنعی و ریاکارانه دارند. ما به همکاری‌ های بیشتر نیاز داریم. برخی از سازمان‌ های بین المللی کارآیی و سودمندی خود را از دست داده اند و هیچکس نمی‌ داند که در چه مسیری گام بر می‌دارند.

گفتنی است، ماکرون در هفته های گذشته در مصاحبه ای اعلام کرد که به دلیل اقدامات آمریکا ناتو دچار مرگ مغزی شده است. این سخنان ماکرون با واکنش های منفی زیادی از سوی کشورهای مختلف از جمله آلمان مواجه شد.

کد خبر 397446

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.