هرگونه افزایش کرایه تخلف است/ تعیین سهمیه بنزین برای تمام فعالان حمل‌ونقل

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای تمام فعالان عرصه حمل و نقل سهمیه بنزین در نظر گرفته شده است، گفت: هرگونه افزایش کرایه تخلف است.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی، با اشاره به اصلاح قیمت بنزین در کشور، اظهار کرد: برای تمام کسانی که در صنعت حمل و نقل کشور خدمت می کنند، سهمیه بنزین در نظر گرفته شده و اگر در اطلاعیه های اولیه نامی از گروه خاصی برده نشده، به این معنی نیست که از سهمیه برخوردار نیستند.

وی ادامه داد: برای ناوگان حمل و نقل برون شهری، ۷۵۰ لیتر بنزین در نظر گرفته شده و این سهمیه برای آبان ماه نیز اعمال شده است. بنابراین هیچ افزایش قیمتی رخ نخواهد داد و هرگونه افزایش قیمت، جرم است و با آن برخورد می شود.

اسلامی به موضوع مسکن اشاره کرد و گفت: از هر اقدامی که تورم زا باشد، اجتناب خواهیم کرد. در مورد وام مسکن، برنامه این است که اقشار متوسط و ضعیف جامعه بتوانند از پس بازپرداخت اقساط این تسهیلات بر بیایند. تا وام مختص یک قشر خاص نباشد.

وزیر راه و شهرسازی به طرح اقدام ملی عرضه مسکن اشاره کرد و گفت: در مرحله نخست ثبت نام، ۱۵ هزار نفر در سه استان ثبت نام کردند و ظرفیت در برخی شهرها مانند قم بسیار زود تمام شد. این نشان می دهد باید برای این شهرها ظرفیت بیشتر در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: برنامه اقدام ملی برای عرضه مسکن در استان تهران پیش از سایر استان ها آغاز شد و رییس جمهور کلنگ احداث اولین واحدها را در تهران به زمین زد. در این برنامه ما یا زمین در اختیار متقاضیان قرار خواهیم داد، یا از طریق تعاونی ها و نهادهای مسئول در ساخت مسکن، برای عرضه واحدهای مسکونی اقدام خواهیم کرد. اما به نحوی برنامه ریزی شده که مسکن در اختیار متقاضیان واقعی قرار بگیرد.

کد خبر 397356

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محمد IR ۱۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
    0 0
    رانندگانی که به صورت اجاره‌ای برای شرکت‌ها و ادارات دولتی کار می‌کنند در هیچ سامانه‌ای ثبت نمی‌شوند وضعیت این رانندگان به چه صورت است؟