اشعار فرخ زاد در استوری‌های ناتالی پورتمن!

ناتالی پورتمن بازیگر هالیوودی در ۲۴ ساعت گذشته اشعاری از فروغ فرخزاد، شاعر ایرانی را طی چند استوری در صفحه اینستاگرامش قرار داد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، ناتالی پورتمن، بازیگر سرشناس هالیوود، اشعاری از سروده های شاعر ایرانی یعنی فروغ فرخزاد به نام «به آفتاب سلامی دوباره خواهم داد» را در استوری اینستاگرام خود منتشر کرد. او در این چهار استوری تصویری از شعر «به آفتاب سلامی دوباره خواهم داد»  در حالی که به زبان فارسی و انگیسی نوشته شده به همراه چند تصویر دیگر که ظاهرا از تابلو های نمایشگاه یک هنرمند ایرانی که البته مربوط به سال ۱۹۹۶ بوده را منتشر کرده است.

این بازیگر و فیلم ساز معروف که تابعیت دوگانه ایالات متحده و اسرائیل را دارد، اخیراً مواضع ضداسرائیلی خود را بیان کرده بود. ناتالی پورتمن که دیدگاه‌های سیاسی روشنی داشته و از منتقدان بنیامین نتانیاهو است در سال ۲۰۱۵ گفته بود: «بسیار ناراحت و ناامیدم که دوباره او برای نخست وزیری انتخاب شده است. نظرهای نژادپرستانه او وحشتناک است.» همین‌طور نماینده پورتمن درباره عدم حضور او در جشنی سینمایی در اسرائیل گفته بود که: «اتفاقات اخیر در اسرائیل به شدت وی را آزرده خاطر کرده است و خانم پورتمن نمی‌توانند با آرامش خاطر در مراسم‌های برگزار شده در اسرائیل شرکت کنند.»

کد خبر 396786

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.