تولید داروی انسانی ۳۰.۹ درصد افزایش یافت

براساس آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید داروی انسانی در شش ماه نخست سال ۳۰.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

به گزارش ایمنا، براساس آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در شش ماهه نخست سال جاری ۲۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون عدد داروی انسانی از ابتدای امسال تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۳۰.۹ درصدی نشان داشته است.

به علاوه در نیمه نخست سال گذشته ۱۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون عدد داروی انسانی در کشور تولید شده بود.

این در حالی است که در مدت فوق، تولید روغن ساخته شده نباتی با رشد ۸.۷ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ۷۳۲ هزار و ۹۰۰ تن رسید.

همچنین تولید پودر شوینده در مدت زمان یاد شده با افت ۷.۷ درصدی به ۲۸۸ هزار و ۹۱۰ تن رسید و در لاستیک خودرو نیز با ثبت کاهش ۱۱.۶ درصدی در مقایسه با نیمه نخست سال قبل، ۸۹ هزار و ۲۰۰ تن تایر تولید شد.

 در ۶ ماه نخست امسال ۳۴۵ هزار و ۱۰۰ مترمکعب نئوپان، ۶۱۰ هزار و ۷۰۰ متر مکعب فیبر و ۱۹ هزار و ۸۰۰ تن سموم دفع آفات نباتی تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال به ترتیب رشد ۲۰.۴ درصدی، ۱.۲ درصدی و ۲۶.۶ درصدی داشته است.

گفتنی است در مدت ذکر شده ۲۵۶ هزار و ۵۰۰ تن روغن موتور صنعتی تصفیه اول و ۶۰ هزار و ۷۰۰ تن دوده تولید شد که در مقایسه با نیمه نخست سال گذشته به ترتیب افت ۱۷.۸ درصدی و ۹.۲ درصدی داشته است.

کد خبر 396588

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.