نصب ۳۵ لانه روی درختان چهارباغ برای پرندگان

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان گفت: به منظور زیست بهتر پرندگان در شهر اصفهان در فصل سرما ۳۵ لانه روی درختان چهارباغ و پارک شهید رجایی برای استقرار پرندگان ایجاد شده است.

به گزارش ایمنا، حسن موذنی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان اظهار کرد: شهرداری اصفهان لانه‌هایی را ساخته و با کمک یک تشکل مردم نهاد زیست محیطی آنها را روی درختان سطح شهر قرار داده است. 

وی تعداد لانه‌های نصب شده را ۳۵ مورد اعلام کرد و گفت: این تعداد لانه پرندگان در گذر چهارباغ حدفاصل دروازه دولت تا آمادگاه و پارک شهید رجائی روی درختان نصب شده که با کمک انجمن پرنده شناسان آوای بوم، سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان و مدیریت چهارباغ صورت گرفته و در صورت لزوم در دیگر نقاط هم انجام خواهد شد.   

موذنی اضافه کرد: این لانه‌ها با استفاده از چوب‌های باقی مانده از دیگر فعالیت‌های سازمان زیباسازی، ساخته شده که بعد از ساخت در کارگاه سازمان زیباسازی به انجمن پرنده شناسان آوای بوم برای نصب روی درختان تحویل شد.

گفتنی است، بر روی تمامی لانه ها، علامت "سلام پرنده" درج شده است. استفاده از (nest box) یا همان جعبه لانه سازی پرندگان، یکی از روش های بسیار با قدمت و موثر در جذب پرندگان است. از این جعبه ها می توان به عنوان وسیله ای برای جذب پرندگان به باغ یا باغچه خانه ها و در برخی موارد نیز به عنوان ابزاری برای حفاظت یا مبارزه بیولوژیک استفاده کرد.

کد خبر 396584

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.