بهره‌برداری از نخستین نیروگاه برق آبی با روش سرمایه گذاری B.O.O آغاز شد

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام کرد: بهره برداری از نخستین نیروگاه برق آبی با روش سرمایه گذاری B.O.O توسط بخش خصوصی آغاز شد.

به گزارش ایمنا، محمد حاج‌رسولی‌ها در آئین بهره‌برداری از نیروگاه‌های برق‌ آبی مسیر خط انتقال آب شرب ساری و زیست‌محیطی سد شهیدرجایی اظهار کرد: ظرفیت‌های نیروگاه‌های برق آبی از اهمیت ویژه‌ای در استان مازندران برخوردار است و باید از این ظرفیت‌ها به نحو مطلوب استفاده کرد.  

وی با اشاره به شروع شرکت آب منطقه‌ای مازندران در احداث این نیروگاه‌ها و ضرورت بهره‌گیری از تجربه و توان بخش خصوصی برای پیشبرد این هدف، افزود: تلاش شد مشکلات قانونی پیش‌رو سرمایه‌گذاران در این بخش را برطرف کنیم و فرایند آن را تسهیل بخشیم به‌گونه‌ای که هرماه به جای بحث تخصیص، یک مجوز گذر حجمی آب صادر می‌کنیم.

حاج رسولی‌ها افزود: در بین نیروگاه‌های تجدیدپذیر، نیروگاه‌های برق‌آبی باتوجه به نرخ تضمینی تعیین شده از توجیه بسیار بالایی برخوردار هستند لذا از همه سرمایه‌گذاران دعوت می‌کنیم در این کار مهم مشارکت کنند.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع‌آب ایران یکی از بحث های مهم استان مازندران را بحث احداث سدها دانست و اضافه کرد: باید تلاش کنیم مطالعات طرح‌های سدسازی تکمیل و اجرای آن‌ها شروع شود و طرح‌های نیمه‌تمام نیز تکمیل شود.

حاج رسولی‌ها با اشاره به عقب‌ماندگی استان در بحث توسعه منابع آب، احداث سد زارم رود را برای بخش مرکزی و شرق استان ضروری برشمرد و گفت: برای ادامه ی مدول دوم تصفیه خانه نیازمندیم سد زارم رود هرچه سریعتر اجرایی شود.

مدیر آب کشور موضوع مهندسی رودخانه را یکی از دغدغه‌های آب کشور دانست و تصریح کرد: باتوجه به رخداد سیل؛ امروز فهم مشترکی برای اقدامات مهندسی رودخانه ایجاد شده و باید ضمن تامین اعتبار مورد نیاز مسائل رودخانه را نیز حل و فصل کنیم.

وی باتوجه به نگرانی مردم و نمایندگان استان مازندران در بحث انتقال آب، خاطرنشان کرد: وزارت نیرو بر انجام کار کارشناسی تاکید دارد و اطمینان می دهد تا زمانی که مطالعات طرح تکمیل نشود و مباحث کارشناسی آن روشن نشود به طور قطع هیچ اقدام عملی را شروع نخواهد کرد.

منبع: ایرنا

کد خبر 396009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.