جانسون استعفا کرد

مهم ترین اخبار و تحولات سیاسی امروز جهان را در بسته خبری "بین الملل ایمنا" بخوانید.

به گزارش ایمنا، برگزیده اخبار جهان طی بیست و چهار ساعت گذشته را می‌توانید در بسته خبری پیش رو مطالعه کنید:

اگر جرمی کوربین نخست وزیر شود، چه می‌شود؟

کانال توئیت پرس به نقل از دیلی میل گزارش داد: در واقع این ملاقات شروع رسمی فعالیت انتخاباتی در انگلیس محسوب می‌شود. بوریس در حمله‌ای جنجالی جرمی کوربین را ضد تجارت خواند و او را استالین نامید. اگر جرمی کوربین نخست وزیر انگلیس شود، همکاری اطلاعاتی میان اعضای موسوم به Five Eyes به حالت تعلیق در می‌آید.

کاخ سفید: ترامپ هیچ کار اشتباهی انجام نداده است

پس از آنکه نماینده منصوب ترامپ شهادتش را تغییر داد و رئیس جمهوری را به اعمال فشار بر اوکراین متهم کرد، استفانی گریشام، سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: هر دو متنی که امروز منتشر شدند، نشان می‌دهند شواهد بسیار کمتری نسبت به گذشته درباره تحقیقات استیضاح ترامپ وجود دارد. هیچ عنوانی از عناوین مغرضانه رسانه‌ای مبتذل وجود ندارد که بر روایت مذکور تاثیر بگذارد و این حقیقت را تغییر دهد که ترامپ کار اشتباهی انجام نداده است. این بیانیه از سوی سخنگوی کاخ سفید کمی پس از آن منتشر شد که سفیر منصوب شده آمریکا از سوی ترامپ در اتحادیه اروپا شهادت اصلی خود را تغییر داد و گفت "یادش آمده" درباره مشروط کرده کمک نظامی به اوکراین به تحقیقات درباره پسر جو بایدن، با یکی از دستیاران رئیس جمهوری اوکراین صحبت کرده است. گریشام ادامه داد: گوردون ساندلند مستقیما گفت که از این مساله آگاهی نداشته و هنوز هم نمی‌داند چه زمانی و چرا یا توسط چه کسی این کمک‌ها به تعویق افتاده است. او گفته بود که تصور می‌کند ارتباطی به این کمک‌ها داشته باشد اما نمی‌تواند منبع موثقی را برای این تصور و گمانش معرفی کند. سخنگوی کاخ سفید به دومین متن شهادت از سوی کرت وولکر، فرستاده ویژه سابق آمریکا در اوکراین نیز اشاره کرد که در آن آمده‌، "اوکراینی‌ها نمی‌دانستند که ما چنین تصمیمی درباره تعویق کمک‌های نظامی داشتیم و این گروکشی محسوب نمی‌شود."

پوتین: آماده کمک به پیشبرد روند خلع سلاح هستیم

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در دیدار با افسران ارشد و دادستان‌های این کشور در مراسمی برای ارتقای رتبه این افراد گفت: ارتش و نیروی دریایی ما آمادگی خود را اثبات کرده و ما به دنبال تقویت پتانسیل‌های دفاعی شامل ارتقای سیستم‌های هشدار فراصوتی، لیزر و سایر تسلیحات مدرن هستیم در حالی که سایر کشورها هنوز کاری در این باره انجام نداده‌اند. وی ادامه داد: دلیلی برای روسیه وجود ندارد که دیگر کشورها را تهدید کند. در عوض، ما آماده‌ایم تا هرکاری از عهده‌مان بر می‌آید، انجام دهیم تا به پیشبرد روند خلع سلاح کمک کرده و سیستم‌های تسلیحات پیشرفته خود را مورد بررسی قرار دهیم و امنیت خود را با توجه به تهدیدهایی که کشور با آنها روبروست، تضمین کنیم.

بوریس جانسون آغاز کمپین انتخاباتی را اعلام کرد

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس امروز چهارشنبه از اقامتگاه نخست وزیر در خیابان داونینگ رسما کمپین انتخابات زودهنگام ۱۲ دسامبر بریتانیا را اعلام کرد. با اعلام خبر آغاز کمپین انتخاباتی، بوریس جانسون به عنوان رهبر حزب محافظه‌کار عمل می‌کند. وی در سخنانش ضمن اعلام آغاز کمپین رسمی انتخاباتی به رای دهندگان نسبت به "نمایش وحشتناک" پیروزی جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر در انتخابات هشدار داد. جانسون متعهد شد اولین اقدامش در صورت پیروزی در انتخابات، تصویب توافق به دست آمده با بروکسل بر سر بریگزیت باشد. وی از رای دهندگان خواست تا به حزب محافظه‌کار رای دهند و کشور را به پیش ببرند. او تصویب توافق جدید بریگزیت را تنها راهکار برای سال آینده خواند و گفت حزب اپوزیسیون کارگر در صورت پیروزی در انتخابات در طول این سال برای برگزاری دو همه پرسی یکی در اسکاتلند و دیگری درباره خود بریگزیت تلاش خواهد کرد و مردم به این ترتیب کل ۲۰۲۰ را مجبورند در نمایشی وحشتناک بگذرانند.

کد خبر 395869

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.