۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰
از پوستر هفته کتاب رونمایی شد

از پوستر «هفته کتاب» رونمایی شد. همچنین برنامه‌های استان کردستان برای این هفته اعلام شد.

به گزارش ایمنا به نقل از ستاد خبری و رسانه‌ای بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، بابک صفری، طراح پوستر هفته کتاب، درباره طراحی این پوستر گفت: پوستر هفته کتاب را بر اساس شعار هفته کتاب «حال خوش خواندن» طراحی کردم.

او درباره المان‌های موجود در اثر اظهار کرد: طرح پوستر هفته کتاب بر اساس هویت ذاتی و تصویر ظاهری پرنده بود. در این اثر بال‌های پرنده به ورق‌های کتاب تبدیل شده که تداعی‌گر پیشرفت و اوج انسان برای زندگی بهتر است. برای این مقصود انسان به همراهی با سواد و کمال‌گرایی نیاز دارد و من برای تثبیت این مفهوم در ذهن مخاطب، بال‌های پرنده را به کتاب تبدیل کردم تا این حس را در مخاطبان هفته کتاب به‌وجود بیاوریم و کتاب بالی برای پرواز انسان در رسیدن به کمال باشد.

صفری افزود: رنگ آبی فیروزه‌ای در این اثر تداعی‌کننده آرامش و رهایی است و البته این رنگ نمادی از سنت اصیل ایرانیان نیز هست. در این اثر المانی از پرواز و نغمه‌سرایی است که می‌تواند محتوای ذهنی خود را به‌صورت آواگونه به مخاطب منتقل کند.

او  در پایان یادآور شد: این پوستر یک طرح آرمان‌گرا است زیرا سرانه مطالعه در کشور ما بسیار پایین است و این پوستر یک طرح آرمانی برای رشد فرهنگ کتاب‌خوانی در جامعه است. با طراحی این پوستر سعی کردم حس و حال شعار هفته کتاب «حال خوش خواندن» را در مردم ایجاد کنم زیرا کتابخوانی می‌تواند راهی برای حال خوش مردم باشد.

پوستر بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در دومین نشست اعضای ستاد برگزاری هفته کتاب با حضور نیکنام حسینی‌پور، دبیر بیست و هفتمین هفته کتاب رونمایی شد.

همچنین فایل پوستر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران بر روی سایت هفته کتاب به نشانی اینترنتی hafteyeketab.ketab.ir بارگذاری شده است.

بر اساس اعلام دبیرخانه بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، استان کردستان در هفته کتاب میزبان برگزاری برنامه‌های متنوعی است. برگزاری فروشگاه و نمایشگاه کتاب با حضور ناشران استانی، رونمایی از تازه‌های نشر استان، برگزاری برنامه کتاب‌گردی و بازدید از جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی با حضور مقامات استانی، و نواخته شدن زنگ بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در مدرسه‌های استان از جمله برنامه‌های این استان در تمامی شهرستان‌ها در هفته کتاب است.

همچنین همایش تجلیل از فعالان حوزه‌ کتاب، برنامه‌های آموزشی جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی، برنامه قصه‌گویی و جشنواره کتاب با حضور ناشران و فعالان حوزه کتاب استان، اهدای کتاب به مدرسه‌ها و کتابخانه‌های شهری و روستایی، اختصاص بخشی از خطبه‌های نماز جمعه به موضوع فرهنگ مطالعه کتاب توسط امامان جمعه و تجلیل از ۲۰ نویسنده و فعال فرهنگی استان در قالب نخستین جشنواره سراسری قلم روستا از دیگر برنامه‌های این استان هستند.

بیست و هفتمین دوره هفته‌ی کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۳ تا ۳۰ آبان‌ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

کد خبر 395779

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.