قلعه نویی: چرا باید چندین سال فحش تحمل کنم و فدراسیون واکنشی نشان ندهد؟!

سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: نباید مربی که می خواهد فوتبال بازی کند فحش ناموس بشنود. چرا من باید چندین سال فحش تحمل کنم نه فدراسیون نه ارکان فدراسیون واکنشی نشان ندهند؟!

به گزارش ایمنا، امیر قلعه نویی در برنامه سلام صبح به خیر ابتدا درباره فشردگی رقابت های لیگ گفت: این موضوع برای همه یکسان است و وقتی که همه درگیر فشردگی هستند گلایه نداریم. ما امکانات لازم را  از نظر رفت و آمد، زمین های تمرین و مسابقه و ریکاوری نداریم و تیم ها تحت فشار هستند و به این شرایط عادت نکرده اند. اما اگر امکانات افزایش پیدا کند و دستگاه های ریکاوری داشته باشیم که در عرض سه دقیقه بدن را آماده مسابقه می کند، زمین های تمرین و مسابقه مان بهبود پیدا کند اوضاع بهتر می شود.

وی افزود: آقای یحیی گل محمدی از زمین های مسابقه گلایه کرده و حق هم دارد. وقتی برای بازیکنی یک میلیارد هزینه شده و مربی برای 20 بازی روی او حساب کرده اما در این زمین ها او رباط پاره کند، مربی باید چه کند؟ بخشی حق با سازمان لیگ است و بخشی هم مشکلات مربیان و باشگاه ها است.

سرمربی سپاهان درباره مساوی کردن سپاهان در دو هفته گذشته یادآور شد: از اینکه امتیاز از دست می دهیم ناراحت هستیم اما از نوع بازی نه. مردم همه چیز را می بینند و از بازی های ما لذت می برند چه درباره گردش توپ و... بازی با پارس جنوبی را ببینید، ما در هر دو بازی اخیر می توانستیم برنده باشیم. 

قلعه نویی تاکید کرد: گل ما در این بازی سالم بود که آفساید گرفته شد. یک صفر جلو بودیم و زیبا بازی می کردیم و در صدد زدن گل دوم بودیم. آن وقت ناگهان پنالتی گرفتند که من تا به حال ندیده بودم. البته تیم داوری پاک و باصداقت بود و اگر اشتباهی هم داشتند سهوی بوده، اما به هر حال تیم از حالت خود درآمد. وقتی دوباره در جریان بازی قرار گرفت گل سالم تیم را نگرفتند و این روحیه تیم را بهم می ریزد. من هم از آقای کمال وند که قبل بازی زنگ زد و گفت حتی حاضریم زمین مسابقه را برای تمرین بدهیم و هم مردم تشکر می کنم.

وی ادامه داد: این ها قشنگ است. من هزار بار دیگر اینها را می گویم و هزار بار دیگر هم با ظلم مبارزه می کنم. پارسال هم هواداران خوب جم به ما اسکان دادند. در فوتبال ما این چیزها گم شده است. ما در این دو هفته از داوری ضربه خوردیم و چهار امتیاز از دست دادیم اما در بازی با ذوب آهن  سود بردیم. با این حال از آقای ممبینی و همه داوران تشکر می کنم. آنها واقعا مظلوم هستند و رفت و آمد و پرداختهایشان با مشکل روبرو است. ولی من نوع داوری ها را جور دیگری می بینم البته خطاها سهوی است.

سرمربی سپاهان درباره اینکه آیا به کمیته اخلاق دعوت شده تاکید کرد: من هم این را شنیده ام و خیلی خوشحال می شوم به کمیته اخلاق بروم. کمیته اخلاق جایی است که از نظر من عدالت در آن است؛ حرفهایت را گوش می کنند و واقعیت را رصد می کنند. من دیروز زنگ زدم و از آقای خطیبی دلجویی کردم. من خودم چندین سال است این الفاظ را تحمل می کنم. چرا ما باید این شعارها را تحمل کنیم؟ من به رسول گفتم یک بار درباره شما گفتند اما من چندین سال است این شعارها را تحمل می کنم.

او در پاسخ به این سوال که منظورتان همین شعاری است که اخیرا در بعضی استادیوم ها علیه شما می دهند، جواب داد: بله، همین شعار. 

قلعه نویی تصریح کرد: من از آقای تاج سوال دارم چرا در این چند سال هیچ ورودی نکردید؟ من نمی گویم چه رنگی، کلا می گویم چرا باید بشود؟ ما از سیدجلال حسینی تقدیر کردیم اگر عمری باشد برای احسان حاج صفی می خواهیم این کار را کنیم. ما باید به این سمت برویم. شما از تمام مدیران تیم ها بپرسید. هر تیمی که می خواهد وارد اصفهان شود چه با ما چه با ذوب آهن کار داشته باشد زنگ می زنند و می پرسند چه کاری از دست ما برمی آید. باید به این سمت برویم نه اینکه مربی که می خواهد فوتبال بازی کند فحش ناموس بشنود. چرا من باید چندین سال فحش تحمل کنم نه فدراسیون نه ارکان فدراسیون واکنشی نشان ندهند؟

وی در پاسخ به این سوال که قبول دارید می توانستید بعد از بازی ادبیات ملایم تری داشته باشید؟ تاکید کرد: من که عذرخواهی ام را کردم و از طرفداران اصیل پرسپولیس عذر خواستم. کسانی که اصیل هستند هیچوقت این الفاظ را به کار نمی برند. ما با یک سری اسناد به کمیته اخلاق می رویم. اسنادی را وکلای من جمع آوری کرده اند. من با آقای جاسمیان حداقل دو هفته 10 روز یک بار در ارتباطم. من که مربی تیم ملی بودم وقتی میخواستم به فدراسیون جلسه بروم اول به طبقه پیشکسوتان می رفتم یک چایی پیششان می خوردم و می گفتم آقا اجازه می دهید من بروم جلسه؟ هر بار جلسه داشتم در یک سال اینطور عمل کردم. ما باید به این سمت برویم. دکتر حسن زاده یک بار آقای وریا غفوری جوابش را داد. چرا ما چند سال فحش ناموس را تحمل کنیم؟

سرمربی سپاهان درباره نتیجه بازی با تراکتورسازی یادآور شد: دیروز من بازی استقلال و تراکتورسازی را دیدم، خود من دو سال آنجا بودم و به نتیجه کاری ندارم. به استقلالی ها تبریک می گویم  و بازی که 6 تا گل داشته باشد بازی خوبی است حالا استقلال برد که تبریک می گویم. وقتی حضور جمعیت و بازی را می بینی آدم باید لذت ببرد و من به عنوان کسی که 40 سال است در فوتبال هستم هم گل دیدم هم حضور جمعیت و بازی خوب دیدم و لذت بردم و فوتبال ما باید به این سمت برود. 

قلعه نویی تصریح کرد: دنیزلی یکی از بزرگترین مربیان تاریخ است که آمده و استراماچونی هم همینطور و اینها به فوتبال ما وزن داده اند. یقینا بازی سپاهان و تراکتور جزو بازی های خوب خواهد بود. امیدواریم سه شنبه این اتفاق بیفتدو سوای نتیجه هر دو تیم بتوانند بازی خوبی ارائه بدهند و سوای نتیجه بتوانیم قشنگی های فوتبال را نشان بدهیم. فوتبال برد و باخت دارد و تمام می شود و می رود و چیزی که می ماند قشنگی فوتبال است.

وی درباره سوال پیامکی برنامه مبنی بر اینکه کدام تیم قهرمان نیم فصل اول می شود، اظهار داشت: قهرمانی نیم فصل باب شده که به نظر من این جملات خوب نیست و هیچ جای دنیا اینطور نیست. یک تیم در نیم فصل قهرمان شود و آخر فصل جام نگیرد. از بین تیم هایی که نام بردید، دو سه تیم دیگر هم هست نساجی فوتبال خوبی بازی می کند صنعت نفت خوزستان هم با اسکوچی خوب است و آخر فصل هرکسی که جام را برد بالا ان شاءالله شایسته قهرمانی باشد قهرمان شود و ما امیدواریم فوتبالمان به سمتی برود که همه چیز قشنگی باشد.

منبع: فارس

کد خبر 395245

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.