با جدایی ری از تهران مسیر عمرانی شهر ری متوقف می‌شود

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: اگر ری از تهران جدا شود، پایتخت عملا نمی‌تواند بودجه‌ای به آن اختصاص دهد و شهرری هم با توجه به درآمدش قطعا نمی‌تواند فراتر از پرداخت حقوق و دستمزد و پیگیری امور جاری کار دیگری کند.

به گزلرش خبرنگار ایمنا، مجید فراهانی،‌ در مورد طرح جدایی ری از تهران که در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است، گفت: در حال حاضر مناطق جنوبی تهران از جمله ری، بیش از میزان درآمدشان از شهرداری  بودجه دریافت می کنند و شهرری به عنوان یک منطقه "بودجه گیرنده" شناخته می‌شود.

وی افزود: در سال جاری درآمد منطقه بیست ۲۰۷ میلیارد تومان بود اما بودجه اختصاص یافته برای هزینه در منطقه ۲۶۲ میلیارد تومان است و نگران هستیم که اگر ری از تهران جدا شود، عملا مسیر بودجه‌های عمرانی آن خصوصا در بخش مترو متوقف شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: اگر ری از تهران جدا شود، پایتخت عملا نمی‌تواند بودجه‌ای به آن اختصاص دهد و شهرری هم با توجه به درآمدش قطعا نمی‌تواند فراتر از پرداخت حقوق و دستمزد و پیگیری امور جاری کار دیگری کند.

فراهانی با تاکید بر اینکه نظر مردم ری در خصوص جدایی از تهران، بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: بسیاری از مناطق جنوبی شهر تهران همچون شهرک رسالت، شهرک‌های حریم مناطق ۱۵ و ۱۸ و... که از تهران جدا شدند، مجددا خواستار الحاق دوباره به تهران هستند.

عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با ایسنا ادامه داد: هرگونه تصمیم‌گیری در مورد ری باید منوط به کسب نظر مردم محلی از طریق برگزاری "پرسمان محلی" با موضوع جدایی ری از تهران باشد تا ببینیم چه تعداد موافق جدایی و چه تعداد مخالف هستند زیرا مدیران شهری تنها دغدغه‌شان پاسخ به مطالبات مردم است و نمایندگان مردم پیش از هرگونه اقدام لازم است خرد جمعی مردم منطقه را احصا و بر اساس آن حرکت کنند

کد خبر 394949

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محمد IR ۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۸
    0 0
    من بومی اهل ری هستم. چرا مغلته می کنید چرا نمی خواهید قبول کنید که چه اصولگرا باشید. چه اصلاح طلب سر سوزنی از موقعیت استراتژیک ری وحتی معضلات ری خبر ندارید ودرک نمی کنید. شهرری در دید ‌‌شما مشکلات ری وموقعیت ری همانند محله های جنوب تهران ویا سایر مناطق مختلف تهران هست وفرقی ندارد درصورتی که چنین نیست همین محدوده فعلی شهرستان ری همان محدوده اصلی ری قدیم دوره اسلامی وقبل از اسلام است که با خود حرفها دارد درست هست که امروزه روستای تهرانش شهر شده وبقدری بزرگتر شده که دیوار به دیوار ری آمده ولی این دلیل نمی شود که ری مستقل نباشد. درحال حاضر ری دوباره تشکیل شده وموجودیت دارد البته بعنوان یک شهر نه بعنوان یک محله از شهر دیگر یا شهر کناریش ما اهالی شهرری از طرح عقب افتاده استقلال ری کاملا حمایت وحمایت جدیمان را اعلام می کنیم که ری باید مدیریت شهری وشورای شهر مستقل داشته باشد. انشاالله