مرگ بغدادی⁩ پایان داعشیسم نیست

سخنگوی دولت در واکنش به انتشار خبر مرگ رهبر گروه داعش در حساب توئیتر خود نوشت: همانطور که با مرگ بن‌لادن ریشه ترور نخشکید، ⁧مرگ بغدادی⁩ نیز پایان داعشیسم نخواهد بود.

علی ربیعی سخنگوی دولت در رشته توییتی نوشت: هلاکت بغدادی پایان نماد تروریسم تزریقی-تخریبی است؛ تزریق تفکر مرگ به بطن جوامع بشری و تخریب تصویر اسلام در افکار عمومی جهان. همانطور که با مرگ بن‌لادن ریشه ترور نخشکید، ⁧مرگ بغدادی⁩ نیز پایان داعشیسم نخواهد بود.⁧ بنیاد داعشیسم⁩ با بمب و خمپاره از بین نخواهد رفت و هنوز نمو و نمود دارد. نمو با پترودلارهای منطقه‌ای و نمود با تفکر تکفیری. باید این دو منبع خشکانده شود.

وی در رشته توییت دیگری در حساب توییتری خود نوشت: ایرات در خط مقدم ⁧مبارزه با تروریسم⁩ با طرح جهان عاری از خشونت و مبارزه با افراط گرایی در عرصه بین‌المللی جزو پیشتازان مقابله با داعش و مدافع رویکرد دیپلماتیک، استراتژیک و ایدئولوژیک با داعشیسم قرار دارد.

سخنگوی دولت تاکید بر این که تروریسم در خاورمیانه زاییده سیاست‌های نظامی، نفت‌خواری و حمایت استبداد آمریکاست، افزود: آمریکا تلاش می‌کند گفتمان تمدن را به انحصار خود درآورد و لشکرکشی‌ها و تحریم‌های ظالمانه را به مثابه بخشی از نبرد با تروریسم بازنمایی کند. در صورتی که تروریسم در خاورمیانه و شمال آفریقا زاییده سیاست‌های نظامی، نفت‌خواری و حمایت استبداد آمریکاست.

عصر امروز (یکشنبه) رئیس جمهوری آمریکا در سخنانی در کاخ سفید از کشته شدن ابوبکر البغدادی، رهبر داعش در عملیات نیروهای نظامی آمریکا خبر داد.

منبع: ایرنا

کد خبر 394715

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.