افزایش نامحسوس شاخص کل بورس امروز  ۲۹ مهرماه

شاخص کل بورس تهران که از ساعت ۹ و پنج دقیقه امروز کاهشی شده بود در ساعت ۹ و ۴۵ دقیقه افزایشی شد و در نهایت با بیش از ۷۸۶ واحد افزایشی به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، امروز دوشنبه_۲۹مهرماه_ ارزش و حجم و تعداد معاملات روند افزایشی داشت. بر این اساس معامله گران تالار حافظ بیش از سه میلیارد و ۲۰۷ میلیون برگه سهم را طی ۳۰۰ هزار و ۲۰۴ نوبت معاملاتی به ارزش یک هزار و ۳۲۵ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

شاخص کل بورس تهران در معاملات امروز و پس از اصلاح چند روز اخیر با تقویت ۷۸۶ واحدی که عموما ناشی از افزایش تقاضا در نمادهای بزرگ و البته متعادل شدن برخی سهم های کوچک بود، توانست به ارتفاع ۳۰۲ هزار و ۱۷۷ واحدی بازگردد.

شاخص قیمت وزنی ارزشی با رشد ۲۱۱ واحدی معادل ۲۶ صدم درصد رقم ۸۱ هزار و ۲۱۲ واحدی را نمایش داد، شاخص قیمت هم وزن نیز با کاهش یک هزار و ۱۱۶ واحدی معادل سه و سه صدم درصد به رقم ۵۳ هزار و ۸۲۶ واحدی رسید، شاخص آزاد شناور با کاهش ۴۶ واحدی معادل  یک صدم درصد رقم ۳۴۲ هزار و ۳۱۲ واحدی را ثبت کرد.

شاخص کل هم وزن نیز در حالی با رشد یک هزار و ۴۱۳ واحدی معادل ۶۵ صدم درصد رقم ۲۲۰ هزار و ۲۴۲ واحدی رسید که شاخص بازار دوم با کاهش دو هزار و ۲۳۵ واحدی معادل ۳۶ صدم درصد، رقم ۶۱۱ هزار و ۷۰۹ واحدی را به نمایش گذاشت.

در معاملات امروز نماد فولاد مبارکه اصفهان(فولاد) با ۳۸۳ واحد، ملی صنایع مس ایران(فملی) با ۲۸۹ واحد، پالایش نفت بندرعباس(شبندر) با ۲۱۷ واحد، پتروشیمی پارس( پارس) با ۱۸۲ واحد، سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین(تاپیکو) با ۱۳۱ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص ثبت کردند و در مقابل نماد بانک اقتصاد نوین(ونوین) با ۱۰۷ واحد، حفاری شمال(حفاری) با ۹۴ واحد، لابراتور داروسازی دکتر عبید (دعبید) با ۴۶ واحد، هلدینگ دارو پخش (وپخش) و آسان پرداخت پرشین (آپ) با ۴۰ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس ثبت کردند.

در معاملات امروز نماد معاملاتی حق تقدم شرکت سیمان هرمزگان(سهرمزح)با توجه به پایان مهلت پذیره نویسی، سرمایه گذاری ساختمان ایران (وساخت۱)، بانک‌اقتصادنوین‌ (ونوین۱)، فیبر ایران‌ (چفیبر۱)، نوسازی‌وساختمان‌تهران‌ (ثنوسا۱) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب متوقف شدند و در مقابل نماد معاملاتی شرکت های تولید فیبر ایران(چفیبر)،بانک اقتصاد نوین(ونوین)،نوسازی و ساختمان تهران(ثنوسا)،سرمایه گذاری غدیر(وغدیر)با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، دشت مرغاب(غدشت) پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه بدون تقسیم سود نقدی بدون محدودیت نوسان قیمت بازگشایی شد.

همچنین در داد و ستدهای امروز بورس تهران، نماد معاملاتی شرکت رینگ‌سازی‌مشهد (خرینگ۱)، سیمان‌مازندران‌ (سمازن۱)، سیمان‌سپاهان‌ (سپاها۱)، لیزینگ‌صنعت‌ومعدن‌ (ولصنم۱)، سیمان‌فارس‌وخوزستان (سفارس۱)، سیمان‌ صوفیان‌ (سصوفی۱)، حمل و نقل بین المللی خلیج فارس (حفارس۱)، سرمایه‌گذاری‌نیرو (ونیرو۱)، سیمان‌ صوفیان‌ (سصوفیح۱)، سیمان‌ تهران‌ (ستران۱) ،سیمان‌ کرمان‌ (سکرما۱)،کمباین‌ سازی‌ ایران‌ (تکمبا۱)، کویر تایر (پکویر۱)، تولیدی‌ کاشی‌ تکسرام‌ (کترام۱)، سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی‌ (وپترو۱)، داروسازی زاگرس فارمد پارس (ددام۱)، داروسازی‌ سینا (دسینا۱)، ایرکا پارت صنعت (خکار۱)، سیمان‌ آرتا اردبیل (ساربیل۱)، فنرسازی‌خاور (خفنر۱)، صنایع‌جوشکاب‌یزد (بکاب۱)، پلاسکوکار (پلاسک۱)، شیشه‌ و گاز (کگاز۱)، صنایع‌ لاستیکی‌ سهند (پسهند۱)، سیمان‌ بجنورد (سبجنو۱)، فنرسازی‌زر (خزر۱)، درخشان‌ تهران‌ (پدرخش۱)، بیسکویت‌ گرجی‌ (غگرجی۱)، لبنیات‌کالبر (غالبر۱)، سامان‌ گستراصفهان‌ (ثامان۱) با توجه به تغییرات بیش از ۲۰ درصدی قیمت سهام، با وقفه همراه شدند.

کد خبر 394001

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.