نقاشی هنرمندان ایرانی در لیست گران‌ترین آثار حراج هنر بونامز

حراج هنر مدرن و معاصر خاورمیانه بونامز ۲۳ اکتبر (اول آبان) با چکش زدن ۷۳ اثر از هنرمندان کشورهای ایران، لبنان، عراق، ترکیه، عربستان سعودی، مصر و... در خانه حراج بونامز در لندن، برگزار می‌شود.

به گزارش ایمنا، در این حراج بین‌المللی ۱۷ اثر از ۱۵ هنرمند ایرانی ارائه می‌شود که تابلو "زندگی در یک قاب" منوچهر یکتایی با قیمت پایه ۸۰ تا ۱۲۰ هزار پوند گرانترین اثر این دوره از حراج است. دومین اثر ذی‌قیمت این رویداد نیز به تابلو سهراب سپهری از مجموعه درختان این هنرمند اختصاص دارد که با قیمت پایه ۷۵ تا ۱۰۰ هزار پوند عرضه خواهد شد.

در میان آثار گران‌قیمت حراج خاورمیانه بونامز دو اثر دیگر از هنرمندانی ایرانی حضور دارد که اثر نقاشی‌خط حسین زنده‌رودی به قیمت پایه ۶۰ تا ۸۰ هزار پوند در جایگاه پنجم و اثر "ذکر الله" محمد احصایی با قیمت پایه ۵۰ تا ۸۰ هزار پوند در جایگاه ششم گرانترین آثار حراج بونامز قرار دارند.

در حراج هنر خاورمیانه بونامز؛ اثر "ستاره‌ها" منیر فرمانفرمائیان با قیمت پایه ۴۰ تا ۶۰ هزار پوند؛ تابلو" هندسه مقدس" مسعود عربشاهی با قیمت پایه ۲۰ تا ۳۰ هزار پوند؛ تابلو "هفت سین" لیلی متین دفتری با قیمت پایه ۲۰ تا ۳۰ هزار پوند؛ اثر بدون عنوان محمد احصایی با قیمت ۲۰ تا ۳۰ هزار پوند؛ تابلو "گل و بلبل" رضا درخشانی با قیمت پایه ۱۵ تا ۲۵ هزار پوند؛ تابلو "هنر خاکی" مارکو گریگوریان با قیمت پایه ۱۵ تا ۲۰ هزار پوند؛ تابلو پرتره‌ای از مهدی ویشکایی باقیمت پایه ۱۴ تا ۱۸ هزار پوند؛ اثری بدون عنوان از حسام ابریشمی با قیمت ۱۲ تا ۱۵ هزار پوند؛ تابلو "رستم در چله زمستان" فریدون آو با قیمت پایه ۱۰ تا ۱۵ هزار پوند؛ تابلو "اقدام ۲۶" از رضا آرامش به قیمت پایه ۸ تا ۱۲ هزار پوند؛ اثر "زن نشسته" مارکو گریگوریان با قیمت پایه ۷ تا ۱۰ هزار پوند؛ اثر آبستره ناصر عصار با قیمت ۵ تا ۸ هزار پوند و سلف پرتره‌ای از خسرو حسن‌زاده با قیمت پایه ۴ تا ۶ هزار پوند عرضه خواهند شد.

حراج هنر مدرن و معاصر خاورمیانه بونامز ۲۳ اکتبر (اول آبان) در لندن، برگزار می‌شود.

منبع: خبرگزاری هنر آنلاین

کد خبر 393930

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.