برگزاری جشنواره گل‌های داوودی در اصفهان

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: در نمایشگاه و جشنواره ای که از ۱۰ تا ۲۰ آبان ماه در محور میانی باغ گل‌های اصفهان برگزار می شود، ۳۰ هزار گلدان داوودی در ۲۰۰ نوع برای نمایش عموم عرضه خواهد شد.

به گزارش ایمنا، فروغ مرتضایی‌نژاد با اشاره به برگزاری جشنواره گل‌های داوودی در شهر اصفهان، اظهار کرد: گل‌های داودی مخصوص پاییز است و به دلیل تنوع رنگی زیادی که دارد می تواند در زمانی که درختان هنوز خزان زده نشده اند، صحنه های زیبایی برای شهر و شهروندان خلق کند.

وی ادامه داد: در نمایشگاهی که از ۱۰ تا ۲۰ آبان ماه در محور میانی باغ گل های شهر اصفهان برگزار می شود، ۳۰ هزار گلدان داوودی در ۲۰۰ واریته و نوع برای نمایش عموم عرضه خواهد شد؛ ساعت برگزاری این نمایشگاه از ۸ صبح تا ۲۰ است.   

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان تصریح کرد: این گونه ها در مرکز تحقیقات محمودآباد وابسته به سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان پرورش یافته اند و در حال حاضر در این مرکز موفق به تولید ۳۰۰ رقم گل داوودی شده ایم.  

وی با بیان اینکه از سال گذشته به دنبال گلدانی کردن گل های داودی و نمایش آنها برای شهروندان بودیم، گفت: در شهر نیز اقدام به کاشت گل های داوودی کردیم چراکه گل های داوودی، جزء گونه های مقاوم و با نیاز آبی کم است.

مرتضایی نژاد در مورد امکان خرید گل های داودی در نمایشگاه آتی، افزود: در نمایشگاه امسال امکان خرید و فروش وجود ندارد و امیدواریم در نمایشگاه سال آینده این ظرفیت با توجه به تولیدات مرکز تحقیقات محمودآباد فراهم شود.

وی عنوان کرد: گل داوودی جزء گل‌های با دوام و دائمی به شمار می‌رود و در راستای سیاست ها برای جایگزینی گونه های مقاوم به جای گونه های با نیاز آبی فراوان تولید و عرضه می شود.   

کد خبر 393929

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.