طرح صلح هرمز باعث صلح و ثبات منطقه می‌شود

سختگوی دستگاه دیپلماسی جمهوری خلق چین ضمن حمایت از ابتکار عمل صلح هرمز (OMID/HOPE) که توسط حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران مطرح شده است، گفت: ابتکار عمل صلح هرمز باعث صلح و ثبات منطقه می شود.

به گزارش ایمنا، گنگ شوانگ اظهار کرد: منطقه خلیج فارس، یک منطقه پیچیده، حساس و بغرنج است چین اوضاع این منطقه را تحت نظر گرفته و به مسایل و تحولات ان به دقت توجه می‌کند.

وی گفت: با توجه به تحولات منطقه، چین بر ثبات منطقه خلیج فارس تاکید دارد و امیدواریم منطقه باثبات باشد و به سمت رفع تنش ها گام برداشته شود.

این مقام چینی افزود: چین در همین راستا از هر نوع طرح صلح که هدف آن کاستن از تنش ها باشد و در مسیر تنش زدایی به همه کشورها کمک کند استقبال می کنیم.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین افزود: در همین راستا ما همه کشورهای منطقه را به تعامل و همکاری و گفت و گو با یکدیگر تشیوق می‌کنیم و امیدواریم از طریق گفت و گو تبادلات بیشتری داشته باشند.

شوانگ افزود: امیدواریم کشورهای منطقه از طریق همین گفت و گوها در مسیر حل و فصل اختلافاتشان گام بردارند.

ابتکار صلح هرمز از سوی رئیس جمهوری ایران در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح شد که هدف از آن همکاری میان کشورهای خلیج فارس و دریای عمان به منظور صلح و ثبات منطقه و امنیت دریایی در این منطقه است.

منبع: ایرنا

کد خبر 393669

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.