سردار ادیبی: امکانات راهیان نور در خدمت زائران اربعین است

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور گفت: امکانات راهیان نور تا هر زمان که نیاز باشد در اختیار زائرین اربعین قرار می‌گیرد.

به گزارش ایمنا،‌ سردار نادر ادیبی با تشریح اقدامات این ستاد در ارائه خدمات به زائران راهیان نور در مناطق مرزی و یادمان‌های دفاع‌مقدس اظهار کرد: تعدادی از یادمان‌های دوران دفاع مقدس مثل یادمان مرصاد، بازی‌دراز، قصر شیرین، شهدای قلاویزان، شهدای چذابه، شلمچه و دهلاویه که در مسیرهای منتهی به مرزهای کشور قرار دارند آماده خدمت‌رسانی به زائران اربعین هستند و در این یادمان‌ها و مراکز اسکان، ارائه خدمات به صورت چند وجهی انجام می‌شود.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور با اشاره به چگونگی تعامل مواکب با یادمان‌ها برای استفاده از ظرفیت یادمان‌ها در جهت خدمت‌رسانی به زائران گفت: برای مواکب ارائه خدمات در یادمان‌ها آزاد است. مدیران یادمان‌ها به صورت دائم در محل یادمان مستقر هستند و متقاضیان ایجاد موکب می‌توانند با مدیران یادمان‌ها در ارتباط باشند.

وی افزود: زائرانی که نیازمند اسکان اضطراری هستند می‌توانند از خدمات بهداشتی، درمانی یادمان‌ها و مواکب مردمی استقرار یافته در این محل‌ها استفاده کنند. راویان مستقر در یادمان‌ها نیز در طول مدت سفر اربعین آماده خدمت‌رسانی در یادمان‌ها هستند.

سردار ادیبی با اشاره به اینکه خادمان و مسئولین راهیان نور خود را موظف به کمک در موضوع اربعین می‌دانند افزود: با ارائه دستورالعملی با امضای رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور ابلاغ شد تا امکانات در حوزه زیرساختی مثل یادمان‌ها و محل‌های اسکان در اختیار متولیان اربعین باشد تا در زمان نیاز، امکانات ستاد مرکزی راهیان نور در اختیار ستاد اربعین قرار گیرد.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور به خدمت‌رسانی خادمین شهدا در موکب‌های اربعین اشاره کرد و گفت: بخشی از خادمین در موکب‌ها ارائه خدمات می‌کنند و بخشی دیگر در بحث سازماندهی‌ها در داخل کشور مشغول هستند. سامانه ویژه‌ای برای خادمین اربعین پیش‌بینی شده که خادمان داوطلب در این سامانه با شبکه مرکزی خادمین ارتباط پیدا می‌کنند.

سردار ادیبی در ادامه افزود: فضاهای تبلیغی راهیان نور در سه استان کشور در اختیار ستاد اربعین قرار دارد و بیلبوردهای شهری آماده تبلیغ موضوعات اربعینی و ارتباط آن با دفاع مقدس هستند. زیرساخت‌های راهیان نور در سه استان مقصد و حرکت زائران در کرمانشاه، ایلام و خوزستان و مبادی ورودی و خروجی زائران آماده است و هر زمان که نیاز باشد امکانات در اختیار ستاد اربعین قرار می‌گیرد. 

کد خبر 393270

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.