ایستگاه اتوبوسی که جاذبه گردشگری شد

شهر کرومباخ اتریش، میزبان ایستگاه اتوبوسی به شکل جنگلی از میله‌های فولادی باریک است که اطراف یک راه‌پله‌ مارپیچ چوبی را احاطه کرده‌ است.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، ایستگاه اتوبوس بروندن، یکی از هفت ایستگاه طراحی شده توسط معماران اتریشی که در دهکده کوچک کرومباخ بنا شده است، ساختاری متشکل از میله‌های بلند و باریک و سکوهای چوبی است و در منطقه کوهستانی Bregenzerwald قرار دارد.

بروندن که البته با توجه به عقیده برخی از مقامات اتریشی نسبت به ایمن نبودن آن، در حال حاضر به عنوان ایستگاه اتوبوس مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، علاوه بر اینکه قرار بود محلی برای انتظار مسافران اتوبوس‌های شهری باشد، محل ملاقاتی برای دوستان و بازدیدکنندگان نیز به حساب می‌آید.

هدف طراح این ایستگاه از ساخت آن ایجاد یک طرح خاص و بدون مشابه بود که بتوان از پله‌های آن بالا رفت و از تماشای منظره پانورامای کرومباخ بهره‌مند شد. علاوه بر این طراح در نظر داشته است مدلی را ارائه دهد که پتانسیل تبدیل شدن به یک نماد شهری برای کمک به توسعه صنعت گردشگری این منطقه را داشته باشد. ترکیب این جنگل میله‌ای با طبیعت اطراف منظره دیدنی و جالب‌توجهی را ایجاد کرده است.

سکوهای ایستگاه مذکور که بخشی از پروژه BUS STOP در این روستای کوچک است، بر روی چوب‌پاهای کوتاه و بلندی که رو به آسمان صعود کرده استوار شده است و از دور منظره‌ای هم‌چون پرواز یک پرنده و اوج گرفتن به سمت آسمان را به نمایش می‌گذارد. بلندترین و در اصل آخرین سکوی این ایستگاه که منظره‌ای نفس‌گیر از حومه اتریش را فراهم می‌آورد، در حدود ۶ متر از زمین ارتفاع دارد.

لازم به ذکر است که علی‌رغم حضور هفت معمار بزرگ به این روستای کوچک برای ایجاد و پیاده‌سازی این طرح، باز هم پلیس رعایت مسائل ایمنی را در آن تأیید نکرد و با مسدود کردن ورودی آن به کمک زنجیر و نصب یک تابلوی کوچک با عبارت "این یک اثر هنری است. وارد نشوید!"، اجازه استفاده و بالا رفتن از آن را به هیچ‌کس نداد.

البته مجریان طرح این اقدام مسئولین را اقدامی پیشگیرانه می‌دانند که به منظور حفاظت از مردم روستا در برابر خطرات و حوادث احتمالی انجام گرفته است. بدین ترتیب کاربری ایستگاه مذکور به سمت یک قطعه هنری عمومی تغییر ماهیت داد. گروه معماری این ایستگاه، پیروی گام به گام از طرح ارائه شده توسط طراح را به رعایت نکات و مقررات ایمنی کشور در زمینه ساختمان‌سازی مقدم دانستند و بدین ترتیب علی‌رغم استحکام و پایداری کافی این بنا، تنها به دلیل رعایت نشدن مقررات ایمنی ساخت و ساز کشور در طول پیاده‌سازی آن، روستای مذکور نمی‌تواند مسئولیت هیچ‌گونه حادثه احتمالی را تقبل کند.

البته افراد بسیاری با نادیده گرفتن علائم و هشدارها به منظور بهره‌مندی از مناظر دیدنی اطراف و عکس گرفتن از این پله‌ها بالا می‌روند و تاکنون هیچ حادثه‌ای گزارش نشده است ولی مقامات همچنان پیشگیری را بهترین راهکار می‌دانند.

کد خبر 392951

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.