خروج ۱۸۰ هزار زائر از مرز مهران در ۲۴ ساعت گذشته

رئیس دفتر رییس‌جمهور گفت که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۰ هزار زائر از مرز مهران عبور کردند که این رقم نسبت به سال گذشته سه برابر شده است.

به گزارش ایمنا، محمود واعظی در حاشیه بازدید از مسیرهای خروجی زائرین اربعین در جمع خبرنگاران گفت: از صبح زود که از ایلام به طرف مهران آمدیم، مهمترین موضوع برای ما جاده‌ای بود که در سال‌های گذشته در آن ترافیک سنگین داشتیم این در حالی‌است که وضعیت امسال اصلا قابل مقایسه با سال‌های گذشته نیست برای مثال سال گذشته در همین روز حدود ۶۰ هزار زائر داشتیم که عبور کردند ولی امسال در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۰ هزار زائر از مرزعبور کردند.

وی افزود: پیش‌بینی‌هایی که استاندار و مسوولین استانی و وزارت راه و همه کسانی که در ساخت این جاده و پل‌ها و دوبانده کردن جاده و برقراری امنیت آن دخیل بودند خوشبختانه موجب این شد که جاده روان بود و مردم به راحتی می‌آمدند.

واعظی همچنین گفت: کار دیگری که شاهد بودیم در سطح شهر مهران پارکینگ عمومی غیر از پارکینگ‌های خصوصی که مردم در اختیار زائرین می‌گذارند از ۷۰ هزار عدد به ۲۰۰ هزار عدد افزایش یافت.

رئیس دفتر رییس جمهوری یادآور شد: در ارتباط با منطقه‌ای که مردم وارد می‌شوند، سایه‌بان‌هایی که زده‌اند، وسایل بهداشتی که درست کردند، نیازمندی‌ها و تعداد موکب‌ها از استان‌های مختلف همه امکاناتشان را بسیج کردند که زائران با امکانات و رفاه بهتر این سفر زیارتی را به بحو احسن انجام دهند.

کد خبر 392778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.